| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2022 rok

31.12.2022 Dziękujemy za życzenia świąteczne.

W imieniu wszystkich członków Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności serdecznie dziękuję za przesłane na moje ręce życzenia.
- Prezesowi Zarządu Głównego ŚZPŻŁ
- Dowódcy 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych  

  czytaj więcej »

27.12.2022 Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w Śremie.

We wtorek, 27 grudnia 2022 r. przypada 104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, obchodzonego po raz drugi jako święto państwowe. Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. Trwało 52 dni i było wyrazem niezwykłego obywatelskiego zjednoczenia przekutego w walkę o wolność i niepodległość kraju. Jak co roku obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 pod Pomnikiem Dobosza w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich.  

  czytaj więcej »

22.12.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

12.2022 Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.


Życzymy wszystkim Członkom i Sympatykom
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
oraz Waszym Rodzinom i Znajomym,
by te najpiękniejsze w roku Święta upłynęły w ciepłej atmosferze,
by staropolska kolęda połączyła Wasze myśli i serca,
a dni Nowego 2023 Roku napawały optymizmem i osobistą pomyślnością.

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes Oddziału
ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny

19.12.2022 Nagrody w konkursie plastycznym "Łączność wojskowa wczoraj i dziś".

Konkurs plastyczny "Łączność wojskowa wczoraj i dziś" dla dzieci i młodzieży szkolnej ogłoszony był z okazji 10. rocznicy powstania Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy historycznej na temat łączności wojskowej, kształtowanie postaw szacunku do przeszłości, budowanie tożsamości narodowej, pobudzanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie umiejętności artystycznych.  

  czytaj więcej »

17.12.2022 Spotkanie Wigilijne w Kórnickim Stowarzyszeniu.

W restauracji Biała Dama w Kórniku spotkali się członkowie Stowarzyszenia na tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wystąpieniem prezesa Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. Ryszarda Grześkowiaka, który powitał przybyłych i życzył wszystkim zdrowych, radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.  

  czytaj więcej »

20-02.12.2022 Życzenia z okazji Jubileuszu 10-lecia Oddziału Zegrze. 

  czytaj więcej »

01.12.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

11.11.2022 Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada 2022 roku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele garnizonowym w Śremie. Następnie uczestnicy udali się na cmentarz Parafialny pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Przybyłe delegacje, w hołdzie poległym, złożyły wiązanki kwiatów.  

  czytaj więcej »

08.11.2022 W Zbrudzewie uczczono pamięć rozstrzelanych Obywateli Ziemi Śremskiej.

8 listopada 2022 r. w 83. rocznicę rozstrzelania Obywateli Ziemi Śremskiej mieszkańcy zebrali się w miejscu dokonania mordu w Zbrudzewie i uczcili pamięć poległych. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Śremskie. Ekshumacji zamordowanych dokonano wiosną 1945 r., a następnie ciała pochowano na cmentarzu farnym we wspólnej mogile wraz z rozstrzelanymi 20 października 1939 r.  

  czytaj więcej »

03.11.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

30.10.2022 Zapaliliśmy znicze na grobach naszych Kolegów.

Od wielu lat w okresie Wszystkich Świętych członkowie Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności odwiedzają groby nieżyjących Kolegów. W niedzielę 30.10.2022 r. zapaliliśmy znicz na grobie każdego z nich jako symboliczny wyraz pamięci. Byliśmy na Cmentarz Parafialnym i Komunalnym w Sremie.  

  czytaj więcej »

20-21.10.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

20.10.2022 Obchody rocznicy 20 Października w Śremie.

Tradycyjnie 20 października odbyły się obchody 83. rocznicy Rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, harcerze, wojsko, oraz mieszkańcy gminy Śrem. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta im. M. Zielińskiego.  

  czytaj więcej »

18.10.2022 Życzenia z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki.

18.10.2022 IV zawody w kręgle o Mistrzostwo Oddziału Śrem ŚZPŻŁ.

18 października 2022 r. wieczorem z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem spotkali się na kręgielni. Prezes śremskiego oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny z tej okazji złożył wszystkim, w imieniu swoim i zarządu życzenia. Celem spotkania było rozegranie IV zawodów w kręgle o Mistrzostwo Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

18.10.2022 Święto Wojsk Łączności i Informatyki.

Przypadające na 18 października Święto Wojsk Łączności i Informatyki obchodzono w Śremie bardzo uroczyście. A wszystko za sprawą śremskiego oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i jego prezesa ppłk. w st. spocz. Józefa Żeleźnego, który te obchody zorganizował. Uroczystość w Parku im. Wł. Puchalskiego rozpoczęła się hymnem państwowym, po czym prowadzący uroczystość Józef Żeleźny powitał przybyłych gości.  

  czytaj więcej »

13.10.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

12.10.2022 Wycieczka do gorzelni Turew.

2 października 2022 roku grupa członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wybrała się do ponad 100 - letniej gorzelni w miejscowości Turew. Pierwsza gorzelnia w Turwi została wybudowana przez Chłapowskich, ale ten budynek nie zachował się do czasów współczesnych. Obecna gorzelnia działa w budynku z 1918 r., gdzie funkcjonuje również Muzeum Gorzelnictwa. Muzeum powstało dzięki pasji jej kierownika pana Grzegorza Koniecznego.  

  czytaj więcej »

12.10.2022 79 rocznica bitwy pod Lenino.

W środę 12 października 2022 roku pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się spotkanie z okazji 79 rocznicy Bitwy Pod Lenino. Członkowie Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wciąż pamiętają bohaterstwo i poświęcenie w tamtych dniach.  

  czytaj więcej »

05.10.2022 Zebranie członków Oddziału Śrem ŚZPŻŁ.

W dniu 05.10.2022 r. w Klubie 6 bd SP odbyło się zebranie Członków Oddziału. Zebranie otworzył Prezes Oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie. Przedstawił proponowany porządek zebrania. W zebraniu uczestniczyło 14 z 33 członków oddziału. Głównym tematem były sprawy bieżące oraz zadania czekające nas w najbliższym czasie.  

  czytaj więcej »

22.09.2022 135-lecie istnienia Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.

W dniu 22.09.2022 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 135-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Członkowie towarzystwa wraz z przedstawicielami władz oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się w restauracji stare Kasyno. Na tę uroczystość zostali zaproszeni między innymi członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

18.09.2022 Dzień Hymnu Polskiego w Manieczkach.

W niedzielę 18 września w Manieczkach odbyła się kolejna impreza plenerowa organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego oraz Unię Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, a także Muzeum Śremskie. Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczyła delegacja w składzie: prezes kol. Józef Żeleźny, Andrzej Olszewski i Leszek Bednarczyk.  

  czytaj więcej »

17.09.2022 Święto Kórnickiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową na ul. Staszica 8 w Kórniku. Śrem reprezentowała wspólna delegacja: Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiewgo i Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Wojska Polskiego.  

  czytaj więcej »

16.09.2022 Rajd pamięci poświęcony Maksymilianowi Cygalskiemu.

Już po raz XXIV Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, wspólnie z Nadleśnictwem Piaski i Zespołem Szkół Politechnicznych zorganizowało rajd rowerowy do Zawór miejsca urodzin Maksymiliana Cygalskiego. Znajduje się tam pamiątkowy obelisk poświęcony bohaterowi ziemi śremskiej. Maksymilian Cygalski to powstaniec wielkopolski i śląski oraz obrońca Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku we wrześniu 1939 roku.  

  czytaj więcej »

08.09.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

01.09.2022 Początek roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Śremie.

1 września 2022 r. o godz. 13.00, w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego. Udział w niej wzięli oprócz grona pedagogicznego i uczniów zaproszeni goście. Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczył Prezes ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny.  

  czytaj więcej »

01.09.2022 1 września - Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP w Śremie.

Dziś w 83. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej przed śremskim ratuszem oddaliśmy hołd pokoleniu, które walczyło o naszą niepodległość. Od 2014 r. dzień 1 września jest obchodzony jako Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej łączy się z dniem agresji Niemiec na Polskę oraz rozpoczęciem II wojny światowej. Z pewnością można nazwać to święto dniem Bohatera. Bo jak inaczej nazwać tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.  

  czytaj więcej »

18.08.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

15.08.2022 Obchody Święta Wojska Polskiego w Śremskim Oddziale ŚZPŻŁ.

W dniu 15 sierpnia członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności spotkali się przy kamieniu poświęconym Polskim Żołnierzom Łączności. Prezes oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny, przywitał uczestników spotkania a w szczególności nowego kolegę Jerzego Kaaz z Witkowa. Wystąpił z okolicznościowym przemówieniem.  

  czytaj więcej »

15.08.2022 Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.
12.08.2022 Śremskie bataliony uczciły Święto Wojska Polskiego.

W dniu 12 sierpnia 2022 r. o godz. 12.00 w Parku im. Powstańców Wlkp. pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka jednostek wojskowych stacjonujących w Garnizonie Śrem. Po zajęciu miejsc przez pododdziały i kompanię honorową, na miejsce uroczystości przybył zastępca dowódcy 6 bdow Sił Powietrznych mjr dypl. mgr inż. Tomasz Banicki. Wciągnięto flagę państwową na maszt i został odegrany hymn państwowy.  

  czytaj więcej »

22.07.2022 Kondolencje
07.07.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

11.06.2022 204. rocznica śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wspólnie z członkami Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Kórniku udali się do Winnej Góry, gdzie spoczywa Generał. W imieniu naszego oddziału kwiaty pod sarkofagiem złożyli: Józef Żeleźny, Andrzej Olszewski oraz Leszek Bednarczyk.  

  czytaj więcej »

02.06.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

27.05.2022 Święto 6. batalion dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie.

W piątek 27 maja 2022 r. okazją do świętowania była 78 rocznica sformowania jednostki wojskowej w Śremie. Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Garnizonowym mszą świętą w intencji żołnierzy i pracowników. Po mszy żołnierze oraz zaproszeni goście przeszli do jednostki wojskowej gdzie odbył się uroczysty apel.  

  czytaj więcej »

26.05.2022 Złoty Jubileusz Przedszkola Słoneczna Gromada w Śremie.

5 maja 2022 r. w sali Muzeum Śremskiego Przedszkola nr 2 Słoneczna Gromada obchodziło okrągły jubileusz 50-lecia. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości m.in. z naszego Śremskiego oddziału Prezes ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny i Honorowy Prezes płk w st. sp. Ryszard Wróbel. W czasie przemówienia pani Dyrektor Elżbieta Kubera przywitała gości, podziękowała za wielką pracę swoim pracownikom, przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii przedszkola.  

  czytaj więcej »

12.05.2022 Spotkanie ze Starostą Śremskim.

12 maja 2022 r. prezes Śremskiego oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny się ze Starostą panem Zenonem Jahnsem i Dyrektorką Zespołu Szkół Technicznych panią Marią Bychawską. Omówiono dotychczasowe zasady współdziałania oraz plany dotyczące dalszej współpracy.  

  czytaj więcej »

12.05.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

08.05.2022 Śremskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa, ustanowiony na pamiątkę zakończenia najtragiczniejszej wojny w historii. W niedzielę o godzinie 1200 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego znajdującym się w parku im. Powstańców Wielkopolskich zebrali się mieszkańcy naszego miasta by oddać hołd ofiarom II Wojny Światowej.  

  czytaj więcej »

07.05.2022 Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Śremski oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności 7 maja 2022 r. w przeddzień Narodowego Dnia Zwycięstwa zorganizował uroczyste spotkanie przy obelisku poświęconym "Pamięci polskich żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej" w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.  

  czytaj więcej »

06.05.2022 VII Memoriał Ludwika Kostery.

6 maja 2022 r. odbyły się zawody strzeleckie. Cel zawodów to doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz uczczenie pamięci Ludwika KOSTERY, żołnierza 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego, mieszkańca i obywatela Leszna, wybitnego sportowca i trenera strzelectwa sportowego.  

  czytaj więcej »

29.04.2022 Świadectwa dla maturzystów z ZST w Śremie.

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość odbyła się w auli Jana Pawła II. Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor Maria Bychawska.  

  czytaj więcej »

28.04.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

24.04.2022 Hołd dla Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W dniu 24 kwietnia 2022 r. Śremianie uczcili ofiary zbrodni katyńskiej. Co roku władze miasta i powiatu, instytucje, organizacje oraz poczty sztandarowe oddają hołd bestialsko pomordowanym bohaterom. Pod pomnikiem ofiar katyńskich odczytano nazwiska osób poległych związanych z powiatem śremskim. Po oddaniu salwy honorowej pod pomnikiem złożono kwiaty oraz zapalono znicze.  

  czytaj więcej »

22.04.2022 Skwer Zasłużonych dla Parku Prezesów Towarzystwa.

W środę 20 kwietnia 2022 r. Śremscy członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pomogli Towarzystwu Miłośników Ziemi Śremskiej w przygotowaniu do otwarcia "Skweru Zasłużonych dla Parku Prezesów Towarzystwa". W piątkowy poranek 22 kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie Skweru. Posadzono pozostałe drzewka. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski dokonał odsłonięcia pamiątkowej tablicy.  

  czytaj więcej »

Kwiecień 2022 Wesołego Aleluja. 

  czytaj więcej »

07.04.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

05.04.2022 Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

W dniu 05.04. 2022 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie oraz członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, zwiedzili Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Muzeum posiada nową siedzibę znajdującą się przy ul. 3 Pułku Lotniczego, na poznańskiej Ławicy. Wycieczka została zorganizowana w ramach naszej współpracy z Korpusem Kadetów.  

  czytaj więcej »

04.04.2022 Odwiedziny płk Ryszarda Wróbla.

Z okazji imienin odwiedziliśmy naszego Honorowego Prezesa - Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Pana płk Ryszarda Wróbla. Do dostojnego Solenizanta wybrały się delegacje z obu związków: ppłk dypl. Józef Żeleźny, ppłk Ryszard Bańkowski i mjr Franciszek Chiliński, mjr Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

23.03.2022 Zebranie członków Oddziału.

W Klubie 6 batalionu dowodzenia SP odbyło się zebranie Członków Oddziału. W zebraniu uczestniczyło 19 z 33 członków oddziału. Zebranie otworzył prezes zarządu oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny, serdecznie witając wszystkich przybyłych. Zebranie rozpoczęło się wysłuchaniem marszu łącznościowców. Następnie za pracę na rzecz ŚZPŻŁ "Pamiątkową statuetką naszego oddziału" uhonorowany został skarbnik zarządu oddziału mjr w st. sp. Eugeniusz Kaźmierczak.  

  czytaj więcej »

10.03.2022 Uroczystości w 200. rocznicę śmierci gen. Józefa Wybickiego.

10 marca przypada rocznica śmierci gen. Józefa Wybickiego. W tym roku mija już 200 lat od chwili śmierci polityka i pisarza. Rok 2022 to rok poświęcony pamięci generała Józefa Wybickiego. Był on pisarzem i politykiem, twórcą hymnu narodowego "Mazurka Dąbrowskiego", którego napisał w 1797 roku podczas pobytu we włoskim Reggio nell'Emilia.  

  czytaj więcej »

08.03.2022 Życzenia w Dniu Kobiet.
07.03.2022 Zaproszenie na zebranie Członków Oddziału.
03.03.2022 Z wizytą w Centrum Szyfrów Enigma.

W czwartek 03 marca 2022 r. grupa członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wybrała się do Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu by zobaczyć unikalną historię złamania szyfrów Enigmy, a także sposoby utajniania informacji na przestrzeni dziejów. Ekspozycja głównie jest poświęcona poznańskim kryptologom.  

  czytaj więcej »

03.03.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

10.02.2022 Posiedzenie Zarządu Oddziału ŚZPŻŁ.

W dniu 10 lutego 2022 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Śrem ŚZPŻŁ, na którym omówiono sprawy dotyczące przedsięwzięć jakie czekają w najbliższym czacie Oddział. Prezes ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny rozdał "Planu Zamierzeń na 2022 r.". Przedstawił propozycję wycieczki i spotkania. 03.03.2022 r. planowany jest wyjazd do Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.  

  czytaj więcej »

30.01.2022 Oddział Śrem ŚZPŻŁ w 30. finale WOŚP.

W niedzielę 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 30. Razem z nią gra nasz Śremski Oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy łączności zrzeszony przy śremskim sztabie Krówki Małej. Zostaliśmy przydzieleni do punktu wolontariackiego przy PSS Jubilat. W niedzielę prezes Zarządu Oddziału kol. Józef Żeleźny z puszką w dłoniach w towarzystwie Mieczysława Lewandowskiego i Andrzeja Korneluka ruszył zbierać pieniądze na WOŚP.  

  czytaj więcej »

13.01.2022 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

11.01.2022 Noworoczne spotkanie.

W restauracji Stare Kasyno odbyło się noworoczne spotkanie członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Przybyłych na spotkanie powitał prezes oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny. W krótkim wystąpieniu podsumował działalność oddziału w 2021 r. i nakreślił plany na obecny rok.  

  czytaj więcej »

2022 rok Jubilaci

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna