| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Święto Kórnickiego Stowarzyszenia.

17.09.2022 r. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową na ul. Staszica 8 w Kórniku.

Śrem reprezentowała wspólna delegacja: Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiewgo i Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Wojska Polskiego w składzie: mjr w st. sp. Franciszek Chiliński, mjr w st. sp. Andrzej Korneluk i kpt. w st. sp. Leszek Gawałek.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odegraniem hymnu państwowego. Następnie Prezes ppłk w st. sp. Ryszard Grześkowiak powitał przybyłych gości oraz członków Stowarzyszenia. Odczytano "Apel Zmarłych" żołnierzy dywizjonu i uczczono ich chwilą ciszy. Ks. por. Mateusza Kubiaka Kapelana Jednostki WOT w Śremie odmówił modlitwę za zmarłych.

Delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty pod obeliskiem z tablicą Pamiątkową. Prezes Stowarzyszenia podziękował obecnym za udział w uroczystości i zaprosił do restauracji Biała Dama.

Tekst: Andrzej Korneluk

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna