| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

VII Memoriał Ludwika Kostery.

6 maja 2022 r. odbyły się zawody strzeleckie. Cel zawodów to doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz uczczenie pamięci Ludwika KOSTERY, żołnierza 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego, mieszkańca i obywatela Leszna, wybitnego sportowca i trenera strzelectwa sportowego.

Głównym organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” i Garnizonu Leszno. Zawody odbyły się na strzelnicy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Na zaproszenie organizatora z naszego Śremskiego Oddział SZPŻŁ w zawodach uczestniczył prezes ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny i 3 osobowa drużynę w składzie: Andrzej Olszewski, Andrzej Korneluk i Piotr Wożniak.

Otwarcia Memoriału dokonał Prezes Stowarzyszenia płk w st. sp. Mirosław Rochmankowski wraz z sędzią głównym zawodów p. Wiesławem Gabryelskim oraz gościem honorowym p. Leonardem Kosterą - synem patrona Memoriału. Główna część zawodów składała się z konkurencji strzelanie z pistoletu sportowego 5,6mm. Każdy zawodnik oddał 10 strzałów ocenianych do tarczy fb 23p w postawie stojąc z odległości 25 metrów.

Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze trzy zespoły w klasyfikacji drużynowej uhonorowano okolicznościowymi pucharami i medalami. Pierwszym sześciu we wszystkich klasyfikacjach, indywidualnej i drużynowej, wręczono dyplomy. Każdy uczestnik memoriału otrzymał również medal pamiątkowy potwierdzający udział w zawodach. Organizatorzy zadbali o gorące i zimne napoje (kawa, herbata, woda mineralna). Była też wspaniała "wojskowa" grochówka.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Korneluk

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna