| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2021 rok

31.12.2021 Dziękujemy za życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Kończy się okres świąteczno-noworoczny 2021/2022. W związku z tym w imieniu wszystkich członków Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane życzenia:
- Prezesowi Zarządu Głównego ŚZPŻŁ
- Dowódcy 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych  

  czytaj więcej »

27.12.2021 Uroczystości Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w Śremie.

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. To dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego państwa polskiego. Na jego część od 2021 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzisiaj członkowie SZPŻŁ Oddział Śrem w składzie Józef Żeleźny, Cyprian Wawrzkiewicz i Mieczysław Lewandowski wzięli udział w uroczystościach upamiętniających powyższy zryw.  

  czytaj więcej »

12.2021 Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 

  czytaj więcej »

02.12.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

11.11.2021 Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Śremski oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności 11 listopada w tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości zorganizował uroczyste spotkanie przy obelisku poświęconym "Pamięci polskich żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej" w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania i odśpiewania hymnu narodowego.  

  czytaj więcej »

09.11.2021 Nasz dostojny Jubilat - płk Ryszard Wróbel.

W dniu 7 listopada 2021 r. Honorowy Prezes - Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Pan płk Ryszard Wróbel ukończył 93 lat swego życia. Z tej okazji 9 listopada 2021 r. prezesi z obu związków: ppłk dypl. Józef Żeleźny, mjr Franciszek Ciliński i mjr Andrzej Korneluk odwiedzili dostojnego Jubilata. Jubilat otrzymał kwiaty i najserdeczniejsze gratulacje z okazji tak pięknego Jubileuszu oraz życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu i wszelkiej pomyślności.  

  czytaj więcej »

08.11.2021 W Zbrudzewie uczczono pamięć rozstrzelanych Obywateli Ziemi Śremskiej.

W poniedziałek, 8 listopada 2021 r. w 82. rocznicę rozstrzelania Obywateli Ziemi Śremskiej mieszkańcy zebrali się w miejscu dokonania mordu w Zbrudzewie i uczcili pamięć poległych. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Śremskie. W pierwszej kolejności zebrani odśpiewamy Hymn Polski. Następnie Grzegorz Pawlak opowiedział o tragicznych wydarzeniach z 1939 r.  

  czytaj więcej »

04.11.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

28.10.2021 Pozostają w naszej pamięci.

Tradycyjnie przełom października i listopada to czas zadumy i wspominania tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Również my nie zapominamy o tych co odeszli. W czwartek 28.10.2021 r. odwiedziliśmy miejsca wiecznego spoczynku naszych Kolegów z Oddziału Śrem ŚZPŻŁ.  

  czytaj więcej »

25.10.2021 Prace w parku im. Powstańców Wielkopolskich.

Śremscy członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności odpowiedzieli na prośbę Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. W dniu 25 października Józef Żeleźny, Krzysztof Wasilewski, Eugeniusz Kaźmierczak, Leszek Gawałek i Bogdan Łysakowski udali się do Parku im Powstańców Wielkopolskich. Celem tej wizyty było wspólne z innymi wolontariuszami zabezpieczenie drzew przed szkodliwym działaniem bobrów.  

  czytaj więcej »

22.10.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

20.10.2021 82. Rocznica rozstrzelania obywateli ziemi śremskiej.

Dzień 20 Października jest zawsze dla miasta Śremu dniem szczególnym. W tym roku mija 82 rocznica rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowców. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem Mazurka Dąbrowskiego oraz podniesieniem na maszt flagi państwowej. Wystąpił pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu i przypomniał wydarzenia z 1939 roku oraz opowiedział, jak ważna jest dla Śremian pamięć o pomordowanych.  

  czytaj więcej »

18.10.2021 Obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki w Śremie.

18 października 2021 r. z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem spotkali się na kręgielni. Prezes śremskiego oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny z tej okazji złożył wszystkim, w imieniu swoim i zarządu życzenia. Następnie Leszek Bednarczyk przedstawił informacje z X Walnego Zjazd Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

18.10.2021 Obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki w Śremie.

Co roku 18 października przypada Święto Wojsk Łączności i Informatyki. Z tej okazji Śremski oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności zorganizował uroczyste spotkanie przy obelisku poświęconym "Pamięci polskich żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej" w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.  

  czytaj więcej »

17.10.2021 Życzenia z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki.
12.10.2021 Pamiętamy o 78. rocznicy bitwy pod Lenino.

12 października 2021 roku w rocznicę wydarzenia jakim była Bitwa pod Lenino, Członkowie Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiego w Śremie, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób uczcili pamięć walczących i poległych żołnierzy polskich.  

  czytaj więcej »

10.10.2021 Życzenia z okazji Święta Żołnierza Rezerwy.
07.10.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

24.09.2021 X Walny Zjazd Delegatów ŚZPŻŁ w Zegrzu.

W dniach 24-25 września 2021 r. odbył się w Zegrzu X Walny Zjazd Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Z Oddziału Śrem uczestniczyli następujący delegaci: kol. Józef Żeleźny, Andrzej Korneluk, Andrzej Olszewski, Leszek Bednarczyk. Podstawowym celem Zjazdu było podsumowanie ostatniej trzyletniej kadencji oraz wypracowanie kierunków działań na lata 2021-2024. Wybór nowych Władz Naczelnych Związku na X kadencję oraz dokonanie niezbędnych zmian w Statucie.  

  czytaj więcej »

17.09.2021 Maksymilian Cygalski - bohater z ziemi śremskiej.

17 września 2021 r. Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało w 121. rocznicę urodzin Maksymiliana Cygalskiego, powstańca wielkopolskiego i śląskiego, bohaterskiego obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku we wrześniu 1939 roku, już po raz XXIII rajd rowerowy. Rajd tradycyjnie ruszył spod tablicy pamiątkowej Patronów Zespołu Szkół Politechnicznych Powstańców Wielkopolskich do miejscowości Zawory rodzinnej wsi Maksymiliana Cygalskiego, gdzie znajduje się kamień z tablicą pamiątkową.  

  czytaj więcej »

17.09.2021 Uroczystość w Zespołe Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie.

17 września 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie odbył się uroczysty apel na którym nastąpiło przekazanie sztandaru dla nowego składu pocztu w Korpusie Kadetów. Podczas uroczystości wręczono legitymacje uczniom klas pierwszych oraz nadano awanse klasom mundurowym. Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczył Prezes ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny.  

  czytaj więcej »

11.09.2021 Święto Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 31 kdr OP w Kórniku.

W dniu 11 września prezes Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności uczestniczył w obchodach 16 rocznicy powstania Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy oraz sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego OP w Kórniku. Delegacje, a wśród nich także przedstawiciel naszego Oddziału, złożyły pod Obeliskiem z Tablicą Pamiątkową poświęconą Żołnierzom 31 Dywizjonu Rakietowego OP wiązanki kwiatów.  

  czytaj więcej »

02.09.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

01.09.2021 Obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP w Śremie.

W środę, 1 września, w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w Śremie odbyły się obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto obrońców Ojczyzny, upamiętniające poległych w obronie niepodległości Polski na polach bitewnych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, kombatanci, przedstawiciele szkół, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, harcerze, wojsko, policja, oraz mieszkańcy Śremu.  

  czytaj więcej »

25.08.2021 Ochrona drzew przed działalnością bobrów.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem ochrony drzew przed bobrami jest owinięcie pni siatką metalową. Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiło członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności do pomocy w osłanianiu drzew przy pomocy siatki drucianej w Parku Powstańców Wielkopolskich. Akcję wsparli również członkowie koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiego w Śremie.  

  czytaj więcej »

15.08.2021 Obchody Święta Wojska Polskiego w Śremskim Oddziale ŚZPŻŁ.

W dniu 15 sierpnia członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności spotkali się przy kamieniu poświęconym Polskim Żołnierzom Łączności. Był to dalszy ciąg obchodów Święta Wojska Polskiego, które rozpoczęliśmy w piątek wspólnie z żołnierzami garnizonu Śrem w Parku Miejskim pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. 101 rocznica Bitwy Warszawskiej była doskonałą okazją do uhonorowania panów: Ryszarda Wróbla, Franciszka Kolucha, Krzysztofa Filipowska, Jerzego Szemborskiego oraz Andrzeja Olszewskiego za pracę na rzecz ŚZPŻŁ pamiątkową statuetką naszego oddziału.  

  czytaj więcej »

15.08.2021 Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.
13.08.2021 Święto Wojska Polskiego w Śremie.

W tym roku obchody Święta Wojska Polskiego w Śremie odbyły się w piątek (13 sierpnia). W parku im. Powstańców Wielkopolskich pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy śremskiego garnizonu. W uroczystości udział wzięli starosta śremski Zenon Jahns i zastępca burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny. Była też delegacja z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w składzie: prezes oddziału Józef Żeleźny oraz koledzy : Jerzy Szemborski, Andrzej Olszewski i Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

01.08.2021 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
29.07.2021 Żeglowanie po jeziorze Grzymisławskim.

Na przystani Klubu Żeglarskiego "Odlewnik" spotkali się członkowie Śremskiego Oddziału by popływać po jeziorze Grzymisławskim. Warunki do żeglowania były dobre lecz dalekie od idealnych. Mogliśmy poćwiczyć różne warianty żeglowania w zależności od pogody. Mieliśmy okazję ściągać łódź z mielizny, podnosić miecz a także potrenować wiosłami. Całodzienne żeglowanie dało nam dużo radości oraz okazję do podnoszenia tężyzny fizycznej.  

  czytaj więcej »

28.07.2021 Wręczenie legitymacji członkowskiej.

W Parku im. Włodzimierza Puchalskiego spotkali się Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski i Andrzej Olszewski. Okazją do spotkania było wręczenie legitymacji członkowskiej Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Bogdanowi Łysakowskiemu, który na uroczystość przybył z wnuczką Lilianą. Po otrzymaniu legitymacji zapalił znicz, który wspólnie z wnuczką złożyli pod kamieniem upamiętniającym Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

12.07.2021 Spotkanie z wiceprezesem Zarządu Everest Finanse S.A.

W dniu 12 lipca 2021 r. odbyło się spotkanie Józefa Żeleźnego i Andrzeja Korneluka, członków zarządu Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, z wiceprezesem Everest Finanse Panem Andrzejem Dworczakiem. W trakcie spotkania omówiono dotychczasową współpracę oraz plany na przyszłość. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.  

  czytaj więcej »

01.07.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

29.06.2021 Wycieczka szlakiem katastrof lotniczych.

Grupa członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności odbyła podróż historyczną szlakiem katastrof lotniczych. Była to bardzo ciekawa wyprawa, która ukazała nam ludzi, którzy pamiętają minione czasy i bardzo chętnie dzielą się swoimi wiadomościami. Pan Ryszard Czabański jest naocznym świadkiem katastrofy amerykańskiego bombowca B 17 który rozbił się 9 lutego 1945 roku. Z Jego inicjatywy powstał pomnik upamiętniający poległych. amerykańskich lotników.  

  czytaj więcej »

06.2021 Wcieczka szlakiem katastrof lotniczych.
12.06.2021 Kwiaty na grobie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze.

W dniu 12 czerwca delegacja Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności: Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski oraz Leszek Bednarczyk złożyła kwiaty pod mauzoleum Jana Henryka Dąbrowskiego. W dniu 6 czerwca minęła 203 rocznica Jego śmierci. Każda wizyta w Winnej Górze jest okazją do refleksji nad patriotyzmem i naszej roli we współczesnym świecie.  

  czytaj więcej »

10.06.2021 Walne Zebranie Członków Oddziału.

W dniu 10 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Zebranie Oddziału. Zebranie otworzył Prezes Oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie. Przedstawił proponowany porządek zebrania który został przyjęty w głosowaniu przez zebranych. W zebraniu uczestniczyło 25 z 30 członków oddziału. Zebranie było prawomocne.  

  czytaj więcej »

27.05.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

25.05.2021 Sadzenie drzew i krzewów w Parku Powstańców Wielkopolskich.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej na dzień 25.05.2021 r. zaprosiło członków Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ do sadzenia drzew i krzewów w Parku Powstańców Wlkp. Tym razem były to klony i berberysy. Jest to dalsza kultywacja tej tradycji.  

  czytaj więcej »

14.05.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

08.05.2021 Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Śremie.

W sobotę przypada Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzony rokrocznie 8 maja z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Mimo obowiązujących nas ograniczeń z powodu zagrożenia koronawirusem, pamiętamy o tak ważnych faktach naszej historii. Chcąc uczcić ten dzień, przy pomniku Żołnierza Polskiego znajdującym się w parku im. Powstańców Wielkopolskich zawisły flagi, oraz wystawiona została warta honorowa. Uroczystość ograniczona została do symbolicznego złożenia kwiatów przez delegacje.  

  czytaj więcej »

05.05.2021 Światowy Dzień Ziemi w Śremie - "Przywróć naszą Ziemię".

W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbywał się pod hasłem "Przywrócić Naszą Ziemię". Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiło członków Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ do aktywnego włączenia się w działania na rzecz Ziemi - sadzenia drzew i krzewów. Radosna okazja do świętowania Dnia Ziemi odbyła się 5 maja w Parku Powstańców Wielkopolskich.  

  czytaj więcej »

03.05.2021 Śremskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W poniedziałek 3 maja 2021 roku obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były skromne z uwagi na panującą epidemię i ograniczenia sanitarne i nie mogły się odbyć w formule, jaka znana jest mieszkańcom Śremu. Jednakże o godz. 1100 władze samorządowe i delegacje upamiętniły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja składając wiązanki pod pomnikiem gen. Józefa Wybickiego w Śremie.  

  czytaj więcej »

29.04.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

25.04.2021 Uroczystość przy pomniku ofiar katyńskich w Śremie.

Śremianie co roku tradycyjnie w ostatnią niedzielę kwietnia oddają hołd ofiarom Mordu Katyńskiego z 1940 roku podczas uroczystości przy pomniku ofiar katyńskich znajdującym się w Parku Śremskich Odlewników. W tym roku, kiedy cały kraj jest objęty kwarantanną, obchody były skromne. W imieniu naszego Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ kwiaty złożyli prezes Zarządu Oddziału kol. Józef Żeleźny, Ryszard Bańkowski i Andrzej Olszewski.  

  czytaj więcej »

08.04.2021 Odwiedziny naszego Honorowego Prezesa.

W dniu 3 kwietnia 2021 roku Honorowy Prezes Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Pan płk Ryszard Wróbel obchodził imieniny. Z tej okazji w dniu 8 kwietnia 2021 roku koledzy z Zarządu Oddziału: ppłk Józef Żeleźny i mjr Andrzej Korneluk odwiedzili dostojnego Solenizanta.  

  czytaj więcej »

04.2021 Wesołych Świąt.
02.04.2021 Życzenia Wielkanocne.

Na ręce prezesa Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk Józefa Żeleźnego wpłynęły życzenia z okazji zbliżjących się Świąt Wielkanocnych. Życzenia przysłali: Prezes ZG ŚZPŻŁ ppłk Mieczysław Hucał, Dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty ppłk Tomasz Woźniak, Starosta Śremski Zenon Jahns, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.  

  czytaj więcej »

01.04.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

28.03.2021 Mimo panującej epidemii Śremski Oddział ŚZPŻŁ rośnie w siłę.

Prezes naszego oddziału Józef Żeleźny wręczył legitymacje trzem nowym członkom. Otrzymali je: Jerzy Czarneńko, Mieczysław Lewandowski oraz Robert Wesołowski. Uroczystość odbyła się przy kamieniu upamiętniającym Polskich Żołnierzy Łączności Poległych na Frontach l i ll Wojny Światowej. Śremski Oddział Światowego Związki Polskich Żołnierzy Łączności liczy już 30 członków. W uroczystości udział wzięli także: Jerzy Szemborski i Andrzej Olszewski.  

  czytaj więcej »

10.03.2021 Uroczystość w Manieczkach upamiętniająca gen. Józefa Wybickiego.

W 199 rocznicę śmierci generała Józefa Rufina Wybickiego odbyła się w Manieczkach uroczystość upamiętniająca twórcę Hymnu Narodowego. Pod Jego popiersiem przy rotundzie delegacja Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności: Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski, Andrzej Olszewski, Jerzy Sadzikowski, Franciszek Chiliński i Leszek Gawałek złożyła kwiaty.  

  czytaj więcej »

08.03.2021 Życzenia w Dniu Kobiet.
04.03.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

24.02.2021 Wizyta w śremskim ratuszu.

W środę 24 lutego Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski spotkał się z Prezesem Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk Józefem Żeleźnym. Panowie omówili plan działania na najbliższy czas Związku oraz oczekiwania od naszego oddziału Pana Burmistrza. W trakcie spotkania ppłk Żeleźny wręczył legitymację członkowską ŚZPŻŁ Burmistrzowi Śremu.  

  czytaj więcej »

04.02.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

02.01.2021 Awanse w Korpusie Kadetów przy Zespole Szkół Technicznych w Śremie.

We wtorek 2 lutego młodzież Korpusu Kadetów przy ZST w Śremie odebrała awanse na kolejne stopnie. W uroczystości tej wzięli udział ppłk Tomasz Woźniak, dowódca śremskich Terytorialsów oraz ppłk Józef Żeleźny Prezes Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Zaproszonych gości powitała Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Maria Bychawska.  

  czytaj więcej »

14.01.2021 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

2021 rok Jubilaci

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna