| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Śremski oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności 7 maja 2022 r. w przeddzień Narodowego Dnia Zwycięstwa zorganizował uroczyste spotkanie przy obelisku poświęconym "Pamięci polskich żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej" w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie prezes oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny, przywitał zebranych i wystąpił z okolicznościowym przemówieniem. Na uroczystość przybył Pan Adam Lewandowski - Burmistrz Śremu. Następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej.

Uroczystość była doskonałą okazją do uhonorowania Leszka Bednarczyka za pracę na rzecz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, pamiątkową statuetką naszego oddziału. Prezes także wręczył legitymację członkowską Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Krzysztofowi Łyskawie. Także tegoroczni jubilaci koledzy: Andrzej Korneluk i Krzysztof Łyskawa otrzymali okolicznościowe dyplomy z życzeniami.

W uroczystościach uświetnili kadeci Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie zapewniając asystę wojskową.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Korneluk

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna