| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki w Śremie.

Co roku 18 października przypada Święto Wojsk Łączności i Informatyki. Z tej okazji Śremski oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności zorganizował uroczyste spotkanie przy obelisku poświęconym "Pamięci polskich żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej" w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.

Zarząd oddziału postarał się, aby uroczystość miała, jak na dzisiejsze możliwości, godny przebieg. Posterunek honorowy wystawili kadeci Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania Marsza Łączności z roku 1936. Następnie prezes oddziału ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny, przywitał zaproszonych gości i wystąpił z okolicznościowym przemówieniem. Przypomniał w kilku słowach historię ustanowienia święta oraz specyfikę pracy żołnierzy łączności i informatyki. Na koniec złożył wszystkim łącznościowcom, tym aktualnie pełniącym służbę i tym w rezerwie najlepsze życzenia. Do życzeń przyłączyli się również Zenon Jahsn, starosta śremski oraz Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu.

Uroczystość była doskonałą okazją do uhonorowania za pracę na rzecz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Pamiątkową statuetkę naszego oddziału otrzymali: Zenon Jahns - starosta śremski, Ryszard Bańkowski, Leszek Gawałek i Jerzy Sadzikowski.

Na koniec zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą żołnierzy łączności poległych na frontach I i II wojny światowej

Tekst: Andrzej Korneluk


Informacje - Wiadomości TV RELAX


01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna