| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Strona 2 z 4

 »1  »2  »3  »4

WYDARZENIA 2016 rok
14.12.2016 Przedświąteczne spotkanie opłatkowe.

Udało nam się zorganizować ze Śremskim Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wspólne spotkanie opłatkowe w restauracji Abisynka. Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń. Następnie, w przyjaznej atmosferze, zebrani zasiedli do suto zastawionego stołu.  

  czytaj więcej »

08.12.2016 Zebraniu sprawozdawczo-wyborcz TMŻŚ.

Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej spotkali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym połączonym z tradycyjnym „Wieczorem wigilijnym”. Wybrano nowe władze Towarzystwa i przyjęto plan działania na przyszłą kadencję. Sprawozdanie z trzyletniej kadencji władz towarzystwa złożył prezes Jerzy Naskręt.  

  czytaj więcej »

11.11.2016 Obchody Święta Niepodległości.

Śremianie wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele garnizonowym pw. Św. Jana z Dukli w Śremie w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny przed kwaterę Powstańców Wielkopolskich.  

  czytaj więcej »

09.11.2016 VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej Powiatu Śremskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Starostwo Powiatowe w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. St. Moniuszki, Śremski Ośrodek Kultura i Szkoła Podstawowa nr 4. Swoje wokalne talenty zaprezentowali przedstawiciele kilkunastu szkół powiatu.  

  czytaj więcej »

01.11.2016 Pamięć o zmarłych Kolegach.

Tradycyjnym zwyczajem rokrocznie obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Dzień Zaduszny. To czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie nasego Oddziału pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze.  

  czytaj więcej »

20.10.2016 77 rocznica rozstrzelania przez hitlerowców synów Ziemi Śremskiej.

Na Placu 20 Października odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą rozstrzelania przez hitlerowców synów Ziemi Śremskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, poczty sztandarowe, duchowieństwo, przedstawiciele szkół, instytucji, harcerze, kompania honorowa Wojska Polskiego 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie.  

  czytaj więcej »

16.09.2016 Wspomnienie o Maksymilianie Cygalskim.

W przeddzień 116. rocznicy urodzin powstańca i obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku we wrześniu 1939 r. - Maksymiliana Cygalskiego (17.09.1900 - 05.10.1939), w miejscu z którego pochodził - w Zaworach, uczczono pamięć tego wielkiego Polaka.  

  czytaj więcej »

15.09.2016 Rocznica Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich.

Odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 85. rocznicą utworzenia Szkoły Podoficerskiej Piechoty nr 2 w Śremie. Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Śremie, Przedszkole nr 2 "Słoneczna Gromada", ZŻWP oraz ZKRiBWP - Koła w Śremie.  

  czytaj więcej »

10.09.2016 Święto Stowarzyszenia 31 kdr OP w Kórniku.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 31 kdr OP w Kórniku obchodziło swoje doroczne Święto. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szkół, byli żołnierze 31 dywizjonu, członkowie Stowarzyszenia, rodziny zmarłych żołnierzy. Przybyły też zaproszone posłanki Krystyna Łybacka oraz Bożena Szydłowska.  

  czytaj więcej »

07.05.2016 35-lecie Śremskiego koła ZŻWP.

Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. płk Lesława Klisowskiego obchodziło Jubileusz swojego 35-lecia. Uroczystość rozpoczęła się przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Parku Miejskim. Po odegraniu chymnu narodowego prezes koła Benedykt Strzelec powitał liczne grono przybyłych gości.  

  czytaj więcej »

24.04.2016 Śremianie w hołdzie ofiarom Katynia.

Śremianie uczcili ofiary zbrodni katyńskiej. W bieżącym roku mija 76 lat od zbrodni stalinowskiej dokonanej w Katyniu i w innych miejscowościach. Co roku władze miasta i powiatu, instytucje, organizacje oraz poczty sztandarowe oddają hołd bestialsko pomordowanym bohaterom.  

  czytaj więcej »

22.04.2016 Dzień Ziemi w Parku Powstańców.

Z okazji dnia Ziemi Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiło mieszkańców do parku miejskiego. Obchody rozpoczęły się pod kopcem Reymonta gdzie swój występ zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola "Słoneczna Gromada".  

  czytaj więcej »

12.02.2016 Spotkanie pokoleń Powstańców Wielkopolskich.

Potomkowie Powstańców Wielkopolskich, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskich oraz uczniowie ze szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich spotkali się, w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Była to do okazja do wspomnienia wydarzeń sprzed niemal 98 lat.  

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

« poprzednia strona  »1  »2  »3  »4 następna strona »

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna