| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Strona 4 z 4

 »1  »2  »3  »4

WYDARZENIA 2014 rok
27.12.2014 Obchody 96. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Śremie.

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy Pomniku Dobosza w Parku Miejskim. Nasz Śremski Oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności reprezentowali Kol. Prezes Ryszard Wróbel, Franciszek Chiliński i Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

05.12.2014 Świąteczne spotkanie wigilijne.

W naszym oddziale podtrzymujemy tradycję corocznych, uroczystych spotkań wigilijnych, organizowanych wspólnie ze Śremskim Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Świąteczną oprawę całej uroczystości nadał występ młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego.  

  czytaj więcej »

29.11.2014 Walne zebranie członków Oddziału.

W Klubie Wojskowym odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału. Głównym tematem było przedstawieni planu przyszłorocznych obchodów 20-lecia naszego Oddziału. W zebraniu uczestniczyło 12 z 17 członków oddziału. Zebranie otworzył Prezes kol. Ryszard Wróbel.  

  czytaj więcej »

11.11.2014 Obchody Święta Niepodległości w Śremie.

Tegoroczne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym. Druga część uroczystości odbyła się na pobliskim cmentarzu przy pomniku poległych powstańców wielkopolskich ziemi śremskiej.  

  czytaj więcej »

07.11.2014 VII Festiwal Pieśni Patriotycznej.

W Klubie Wojskowym w Śremie odbył się VII Festiwal Pieśni Patriotycznej Powiatu Śremskiego. Wystąpiło dziewięć zespołów muzycznych oraz dziesięć solistek z dwunastu szkół. Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół SP nr 1 im. M. Konopnickiej w Śremie.  

  czytaj więcej »

01.11.2014 Pamięć o zmarłych Kolegach.

Tradycyjnym zwyczajem rokrocznie obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Dzień Zaduszny. To czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli do wieczności i nie ma już Ich wśród nas. Również członkowie nasego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze.  

  czytaj więcej »

20.10.2014 Uczczono pamięć bestialsko zamordowanych.

Dzień 20 Października jest zawsze dla miasta Śremu dniem szczególnym. W tym roku mija 75 rocznica rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowców. Na Placu 20 października ustawiono krzyże symbolizujące każdą z ofiar hitlerowskiego mordu.  

  czytaj więcej »

07.09.2014 Obchody 95-lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu.

W dniach 7 oraz 10-11 września w Legionowie i Zegrzu trwały obchody 95-lecia szkolenia kadr łączności oraz Święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Współorganizatorem obchodów był Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

15.08.2014 Święto Wojska Polskiego w Śremie.

Członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności spotkali się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w parku im. Powstańców Wielkopolskich, aby uczcić obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego. W obchodach wzięli udział Żołnierze ze śremskich jednostek, kombatanci, przedstawiciele władz i organizacji pozarządowych.  

  czytaj więcej »

10.06.2014 Wizyta w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy.

Braliśmy udział w zamierzeniach organizowanych przez Oddział Bydgoszcz. Głównym punktem była wizyta w roli obserwatorów ćwiczenia które odbywało się na terenie JFTC - Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Nasz "Śremski" Oddział reprezentował kol. Ryszard Wróbel i Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

23.05.2014 Święto Śremskiej Jednostki Wojskowej.

Śremska Jednostka Wojskowa obchodziła Jubileusz 70 - lecia powstania. 6 Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie jest kontynuatorem chlubnej tradycji 6 Samodzielnego Pułku Łączności Lotnictwa Wojska Polskiego, który powstał w 1944 roku. Oficjalne obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele garnizonowym oraz galą w kinoteatrze "Słonko".  

  czytaj więcej »

16.05.2014 Zebranie Zarządu Oddziału.

Odbyło się kolejne zebranie Zarządu Oddziału którego głównym celem były sprawy bieżące. Prezes zapoznał z przebiegiem posiedzenie Zarządu Głównego w którym uczestniczył. Następnie omówił najważniejsze zadania jakie czekają nasz Oddział w najbliższym czasie. Przypomniał że na początku 2015 r. będziemy obchodzili Jubileuszu 20-lecia działalności naszego Oddziału.  

  czytaj więcej »

11.05.2014 Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni katyńskiej.

W Parku Odlewnika odbyła się uroczystość poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Przed południem w kościele pw. NSJ odprawiono mszę św. Po mszy przy dźwiękach Orkiestry Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie odbył się uroczysty przemarsz w asyście żołnierzy i pocztów sztandarowych pod Pomnik Ofiar Katyńskich.  

  czytaj więcej »

02.05.2014 Śremskie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Na rynku w Śremie kompania honorowa 6 batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych uroczyście wciągnęła na maszt biało-czerwoną flagę przy dźwiękach Hymnu Narodowego odegranego przez Orkiestrę Dętą im. Mariana Zielińskiego. Spotkanie było także okazją do świętowania 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.  

  czytaj więcej »

23.04.2014 V Konferencja Łączności i posiedzenie Zarządu Głównego.

W sieradzkim Teatrze Miejskim odbyła się konferencja pn. "Ewolucja wojskowych systemów teleinformatycznych oraz Lessons Learned w świetle misji pokojowych i stabilizacyjnych". Podczas konferencji zaproszeni goście mogli dowiedzieć się, jak zmieniają się systemy łączności w wojsku, czy jak zmienia się system zarządzania łącznością.  

  czytaj więcej »

06.03.2014 Jest Nas coraz więcej.

Odbyło się spotkanie, w trakcie którego Prezes Oddziału Ryszard Wróbel wręczył legitymacje nowym członkom Oddziału. Dołączyli do Nas: Kol. Franciszek Koluch, Waldemar Łagodowski, Stanisław Włodarczyk i Józef Żeleźny.  

  czytaj więcej »

13.02.2014 Walne zebranie członków Oddziału.

Odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału w lokalu "Jedynka" przy ul. Kochanowskiego 2 w Śremie. Zebranie otworzył Prezes Oddziału Kol. Ryszard Wróbel. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie, a zwłaszcza tych którzy wzięli udział po raz pierwszy.  

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

« poprzednia strona  »1  »2  »3  »4 następna strona »

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna