| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2019 rok

27.12.2019 Śremskie obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Śremie rozpoczęły się od uroczystości przy pomniku Dobosza w Parku im. Powstańców Wlkp. Sebastian Ignasiak przedstawił sylwetkę powstańca Władysława Radomskiego. Młodzież zaprezentowała krótki montaż słowny, po czym przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Nasz Śremski Oddział ŚZPŻŁ reprezentowali Kol. Prezes Józef Żeleźny, Leszek Gawałek, Leszek Bednarczyk i Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

19.12.2019 Zebraniu i tradycyjne spotkanie wigilijne TMŹŚ

Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej spotkali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym połączonym z tradycyjnym „Wieczorem wigilijnym”. Wybrano nowe władze Towarzystwa i przyjęto plan działania na przyszłą kadencję. Sprawozdanie z trzyletniej kadencji władz towarzystwa złożył prezes Jerzy Naskręt.  

  czytaj więcej »

18.12.2019 Świąteczne spotkanie wigilijne

w restauracji Stare Kasyno spotkali się członkowie Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ na tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Przybyłych na spotkanie i wieczerzę wigilijną powitał Prezes Oddziału ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny. Życzył wszystkim zdrowych, radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.  

  czytaj więcej »

12.2019 Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.


Życzymy wszystkim Członkom i Sympatykom
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
oraz Waszym Rodzinom i Znajomym,
by te najpiękniejsze w roku Święta upłynęły w ciepłej atmosferze,
by staropolska kolęda połączyła Wasze myśli i serca,
a dni Nowego 2020 Roku napawały optymizmem i osobistą pomyślnością.

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes Oddziału
ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny

14.12.2019 Spotkanie Wigilijne w Kórnickim Stowarzyszeniu

W lokalu LOFT 46 w Kórniku spotkali się członkowie Stowarzyszenia na tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wystąpieniem prezesa Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. Ryszarda Grześkowiaka, który powitał przybyłych i życzył wszystkim zdrowych, radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.  

  czytaj więcej »

05.12.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

11.11.2019 Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele garnizonowym w Śremie. Następnie uczestnicy udali się na cmentarz Parafialny pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Przybyłe delegacje, w hołdzie poległym, złożyły wiązanki kwiatów. W imieniu naszego Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ kwiaty złożyli kol. Józef Żeleźny, Franciszek Chiliński i Andrzej Olszewski.  

  czytaj więcej »

10.11.2019 Piknik "Służymy Niepodległej"

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, na terenie 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie odbył się pikniki "Służymy Niepodległej". Była to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikniku była prezentacja wyszkolenia żołnierzy i sprzętu.  

  czytaj więcej »

08.11.2019 Nagrody w konkursie plastycznym

Wszystkie nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 100-lecia szkolenia Kadr Łączności w Zegrzu rozdane. Zwyciężczynią w tym konkursie w kategorii przedszkolaków została Zosia Matwińska z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinie, której udział zgłosił Śremski Oddział ŚZPŻŁ.  

  czytaj więcej »

08.11.2019 Wręczenie aktu mianowania na stopień majora

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Poznaniu podczas uroczystego apelu wręczone zostały akty mianowania na kolejny stopień wojskowy. Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej aktu mianowania na stopień majora kpt. w st. spocz. Andrzeja Korneluka wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu wz. mjr Andrzej Nieradko.  

  czytaj więcej »

07.11.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

31.10.2019 Nie zapominamy o zmarłych Kolegach

Tradycyjnym zwyczajem co roku 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Dzień Zaduszny. To czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie naszego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze.  

  czytaj więcej »

20.10.2019 80. rocznica rozstrzelania Obywateli Ziemi Śremskiej

Dzień 20 Października jest zawsze dla miasta Śremu dniem szczególnym. W tym roku mija 80 rocznica rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowców. Uroczystość na Placu 20 października rozpoczęła się odegraniem Mazurka Dąbrowskiego oraz podniesieniem na maszt flagi państwowej. Wystąpił pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.  

  czytaj więcej »

18.10.2019 Święto Wojsk Łączności i Informatyki


Z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki
wszystkim łącznościowcom
życzymy wszystkiego najlepszego

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes
ppłk dypl. Józef Żeleźny

17.10.2019 Zebranie z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki

W przeddzień Święta Wojsk Łączności i Informatyki, odbyło się Zebranie Członków Oddziału. W zebraniu uczestniczyło 17 członków oddziału. Zebranie otworzył i prowadził prezes Zarządu Oddziału kol. ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny. Na początku zebrania Prezes poprosił członków Oddziału o uczczenie chwilą ciszy zmarłych członków Związku.  

  czytaj więcej »

06.10.2019 Wieczornica upamiętniająca Maksymiliana Cygalskiego

W Szkole Podstawowej im. Emilii Szczanieckiej w Konarzycach odbyła się Wieczornica poświęcona pamięci Maksymiliana Cygalskiego z okazji 80 rocznicy jago śmierci. Na tę uroczystość zostali zaproszeni między innymi członkowie Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Związek reprezentowali: Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski i Andrzej Olszewski.  

  czytaj więcej »

26.09.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

18.09.2019 Podsumowanie konkursu plastycznego

Delegacja Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności odwiedziła przedszkole Słoneczna Gromada w Śremie. Okazją było podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych z okazji 100 rocznicy szkolenia Kadr Łączności w Zegrzu. Organizatorem konkursu był Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

17.09.2019 XXII Rajd Rowerowy Szlakiem im. Maksymiliana Cygalskiego

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało w 119. rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci Maksymiliana Cygalskiego, bohaterskiego obrońcy Poczty Gdańskiej, już po raz XXII rajd rowerowy. Rajd tradycyjnie ruszył spod Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Trasa rajdu wiodła od tablicy pamiątkowej Patronów Zespołu Szkół Politechnicznych Powstańców Wielkopolskich do miejscowości Zawory gdzie znajduje się kamień z tablicą pamiątkową poświeconą pamięci Maksymiliana Cygalskiego.  

  czytaj więcej »

14.09.2019 Uroczysta polowa Msza św. z okazji święta Stowarzyszenia 31 kdr OP w Kórniku

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego OP obchodziło coroczne święto. Z tej okazji w Kórniku przy ul. Staszica 1 odbyła się uroczysta polowa msza święta za zmarłych żołnierzy, pracowników cywilnych oraz członków rodzin żołnierzy 31 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Przewodniczy jej ks. płk Mariusz Stolarczyk w asyście ks. mjr Grzegorza Bechty i ks. Grzegorza Zbączyniaka.  

  czytaj więcej »

12.09.2019 Święto CSŁiI i 100-Lecie Szkolenia Kadr Łączności w Zegrzu

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki obchodziło swoje święto połączone z obchodami 100-Lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu. Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczył kol. Prezes Oddziału ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny. W czasie uroczystego apelu wręczone zostały wyróżnienia dla żołnierzy i pracowników oraz innych zasłużonych osób.  

  czytaj więcej »

01.09.2019 Polowa msza święta w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W samo południe, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, rozpoczęła się polowa msza święta na pl. 20 Października w Śremie. W ten sposób mieszańcy uczcili pamięć o tamtych wydarzeniach oraz o wszystkich poległych podczas II wojny światowej. Szczególnie wspomniani zostali śremianie rozstrzelani na rynku 20 października 1939 roku.  

  czytaj więcej »

 24.08.2019 Odszedł nasz Kolega - Edward Pezdek.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 24 sierpnia 2019 roku odszedł, z naszych związkowych szeregów w wieku 71 lat, na wieczną wartę, nasz nieodżałowany Kolega st. chor. sztab. w st. spocz. EDWARD PEZDEK - wieloletni członek naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Twoim najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Drogi Kolego Edwardzie!
Spoczywaj w wiecznym pokoju.
Cześć Twojej pamięci!

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
Prezes ppłk dypl. Józef Żeleźny


  czytaj więcej »

14.08.2019 Święto Wojska Polskiego Śremskich batalionów

W parku im. Powstańców Wielkopolskich pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy śremskiego garnizonu z okazji Święta Wojska Polskiego. W Śremie działają 3 jednostki wojskowe: 6. batalion dowodzenia Sił Powietrznych, 6. batalion chemiczny Sił Powietrznych oraz 124. batalion lekkiej piechoty w Śremie - wchodzący w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka.  

  czytaj więcej »

16.07.2019 Rejs pod żaglami

Członkowie Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ spotkali się w szczególnym miejscu - na przystani Klubu Żeglarskiego Odlewnik w Śremie. Klub ten w tym roku obchodzi 50 rocznicę swojego powstania. Wielką niespodzianką było dla nas spotkanie z panem Januszem Tywoniukiem, emerytowanym chirurgiem z Leszna. Ciekawie opowiedział nam o swoim rejsie dookoła świata. Opowieści zobrazował prezentując film nagrany podczas podróży.  

  czytaj więcej »

04.07.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

12.06.2019 XII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych

W sali widowiskowej Muzeum Śremskiego odbyło się XII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych. Uczestnikami forum były stowarzyszenia z terenu powiatu śremskiego, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym naszego powiatu i zgłosiły swoją chęć uczestnictwa. Podczas Forum został zaprezentowany materiał przygotowany przez TV Relax podsumowujący dotychczasową współpracę samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi.  

  czytaj więcej »

08.06.2019 Śremscy łącznościowcy w Winnej Górze

Członkowi Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wspólnie z członkami Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Kórniku udali się do Winnej Góry, gdzie spoczywa gen. Jan Henryk Dąbrowski. Jego trumna znajduje się w sarkofagu grobowym w kaplicy - mauzoleum ufundowanej w 1863 roku ze składek publicznych.  

  czytaj więcej »

06.06.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

31.05.2019 Śremski spacer historyczny

Grupa członków Śremskiego Oddziału Związku w ramach cyklicznych spotkań "Spacer historyczny" udała się na zwiedzanie Śremu. Pana Zdzisław Żeleźny - historyk - zapewnił wędrówkę po wybranej trasie, wzbogaconej dużą wiedzą i ciekawymi opowieściami. Był to świetny sposób na poszerzenie horyzontów i miłe spędzenie czasu. Podczas spotkania poznaliśmy nie tylko ogólne znane informacje, ale też mniej znane fakty, ciekawostki i anegdoty.  

  czytaj więcej »

24.05.2019 Odwiedziny naszego Honorowego Prezesa

Odwiedziliśmy Honorowego Prezesa Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pułkownika Ryszarda Wróbla. W imieniu wszystkich członków Oddziału życzyliśmy Mu szybkiego powrotu do zdrowia.  

  czytaj więcej »

16.05.2019 r. Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.
 

  czytaj więcej »

16.05.2019 75 - lecie Jednostki Wojskowej w Śremie

Okazją do świętowania była 75 rocznica sformowania jednostki wojskowej w Śremie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Garnizonowym mszę świętą w intencji żołnierzy i pracowników odprawioną przez proboszcza ks. mjr Grzegorza Bechtę. Po mszy żołnierze oraz zaproszeni goście przeszli na plac apelowy jednostki wojskowej gdzie odbył się uroczysty apel.  

  czytaj więcej »

14.05.2019 Biało - czerwone maki od Śremskich Łącznościowców dla poległych polskich żołnierzy
na Monte Cassino

W dniach 11 - 18 maja 2019 roku grupa Śremian, a wśród nich prezes Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, Józef Żeleźny, przebywała we Włoszech. 14 maja, w przededniu oficjalnych obchodów 75 rocznicy bitwy pod Monte Cassino, Śremianie odwiedzili Polski Cmentarz Wojenny. Celem było oddanie hołdu żołnierzom, którzy oddali życie w krwawej bitwie o otwarcie wojskom sprzymierzonym drogi na Rzym.  

  czytaj więcej »

09.05.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

08.05.2019 Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Śremie

W całej Polsce, 8 maja jest Narodowym Dniem Zwycięstwa. To święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej. Śremska uroczystość z tej okazji odbyła się przy Pomniku Żołnierza Polskiego w parku im. Powstańców Wielkopolskich. Rocznicowe obchody, po 3 letniej przerwie zorganizował Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem.  

  czytaj więcej »

28.04.2019 W hołdzie ofiarom Katynia

W kwietniu jak co roku obchodziliśmy rocznicę mordu polskich żołnierzy w Katyniu. Obchody zapoczątkowała msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego Po mszy poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy Śremu udali się pod Pomnik Katyński do Parku Odlewnika. Zebrali się tam przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, duchowieństwo, wojsko i inne służby mundurowe oraz rodziny pomordowanych.  

  czytaj więcej »

17.04.2019 Zebranie Członków Oddziału

Odbyło się kolejne zebranie Oddziału które otworzył i prowadził Prezes ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleźny. Na wstępie kolega Edward Rauhut z okazji 70 rocznicy urodzin został wyróżniony okolicznościowym dyplomem i wiązanką róż. Dzień ten był też szczególnie ważny dla kolegów Andrzeja Sobolewskiego, Cypriana Wawrzkiewicza, Jerzego Sadzikowskiego oraz Piotra Wożniaka. Otrzymali oni z rąk Prezesa Oddziału legitymacje potwierdzające przyjęcie ich w poczet członków ŚZPŻŁ.  

  czytaj więcej »

04.2019 Wesołych Świąt


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
wszystkim Członkom i Sympatykom Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
i ich Rodzinom życzymy, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt,
smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich
okresem zadumy, wyciszenia i prawdziwej radości.

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes
ppłk dypl. Józef Żeleźny

12.04.2019 Światowy Dzień Ziemi w śremskim parku

W parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało lokalne obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi, to ogólnoświatowa akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Organizatorzy akcji pragną w tym dniu uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak ważne to - by o nią dbać.  

  czytaj więcej »

04.04.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

02.04.2019 Rajd upamiętniający rocznicę śmierci Jana Pawła II

W dniu 2 kwietnia 2019 r. minęła 14. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II, 8. rocznice beatyfikacji i 5. rocznica jego kanonizacji. Dla uczczenia tych rocznic Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wspólnie z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym i Szkołą Podstawową w Dąbrowie zorganizowali rajd rowerowy. Jak zawsze rozpoczął się przy Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Śremie, gdzie rośnie dąb mjr Floriana Dąbrowskiego.  

  czytaj więcej »

23.03.2019 XVII Turniej Strzelecki Służb Mundurowych i Pracowników Administracji Państwowej

Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ulicy Zamenhoffa 5 w Śremie reprezentacja naszego Oddziału w składzie: Tomasz Mańkowski, Franciszek Chiliński i Andrzej Olszewski wzięła udział w XVII Turnieju Strzeleckim Służb Mundurowych i Pracowników Administracji Państwowej. Reprezentacje 3 osobowe zmierzyły się w strzeleckim dwuboju z pistoletu i karabinka kal. 5,6 mm. Rywalizowano o Puchar Burmistrza w konkurencji drużynowej i Szable Starosty – indywidualnie.  

  czytaj więcej »

21.03.2019 Zwiedzanie Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego Śrem

Grupa członków Śremskiego Oddziału Związku udała się na zwiedzanie Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego w Górze koło Śremu. Dzięki przychylnemu stanowisku firmy EmiTel S.A. Kraków która obecnie administruje obiekt oraz osobistemu zaangażowaniu Pana Adama Poźlewicza, mogliśmy zapoznać się z Centrum Nadawczym. Stalowy maszt wieży w Górze to punkt kojarzony przez każdego mieszkańca Śremu.  

  czytaj więcej »

14.03.2019 Zebranie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej

W restauracji "Relax" odbyło się zebranie sprawozdawczo - finansowe za 2018 rok Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Przybyłych gości przywitał prezes Towarzystwa - Jerzy Naskręt. Wśród zaproszonych gości był Kajetan Pyrzyński, Konsul Honorowy Republiki Peru na obszar województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Konsul jest z zamiłowania poetą, autorem ponad 600 wierszy. Na spotkaniu odczytał jeden z nich.  

  czytaj więcej »

10.03.2019 197 rocznica śmierci gen. Józef Wybickiego

W 197 rocznicę śmierci gen. Józef Wybickiego, w Manieczkach odbyła się uroczystość upamiętniająca osobę tego wielkiego Polaka. Obchody rocznicowe, zorganizowano z inicjatywy Grupy Odnowy Wsi Manieczki i Muzeum Śremskiego. Po mszy w kościele pw. Narodzin Najświętszej Marii Panny, delegacje oraz mieszkańcy Manieczek udali się pod pomnik gen. Józef Wybickiego przy rotundzie. W imieniu naszego Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ kwiaty złożyli kol. Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski i Andrzej Olszewski.  

  czytaj więcej »

08.03.2019 8 marca - Dzień Kobiet


Z okazji Dnia Kobiet
naszym wspaniałym Paniom życzymy
zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń,
zadowolenia z siebie, radości życzowej
i aby każdy dzień był Dniem Kobiet

tego wszystkiego życzą
członkowie Oddziału ŚZŻŁ Śrem

07.03.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

05.03.2019 Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W wtorkowe popołudnie, 5 marca 2019 r. nasz Śremski Oddział ŚZPŻŁ zorganizował uroczyste spotkanie z okazji przypadającego wkrótce Dnia Kobiet. Miało ono bardzo świąteczny i zarazem niezwykle miły charakter. Tym razem odbyło się w restauracji Relax. Na wstępie uroczystości Prezes Oddziału ppłk dypl. rez. Józef Żeleźny złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Życzył zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, radości i aby uśmiech gościł na twarzach codziennie.  

  czytaj więcej »

18.02.2019 Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o mistrzostwo oddziału

Na strzelnicy przy Szkole Podstawowej numer 4 w Śremie odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o mistrzostwo oddziału. Celem zawodów strzeleckich było wyłonienie najlepszego zawodnika, propagowanie bezpiecznego strzelectwa pneumatycznego, integracja środowiska oraz rekreacyjne spędzanie wolnego czasu. Zawody stanowiły dla uczestników fantastyczną okazję do sprawdzenia posiadanych umiejętności strzeleckich.  

  czytaj więcej »

15.02.2019 Spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich

W auli Zespołu Szkół Politechnicznych odbyło się spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich. Po raz kolejny organizuje je Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wraz z organizacjami kombatanckimi i Zespołem Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie. W auli zebrali się potomkowie śremskich powstańców, delegacje Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej, Związku Wojska Polskiego Koło w Śremie, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

29.01.2019 Lekcja historii w Śremskim Panteonie Niepodległości

Za zgodą Dyrektora Muzeum Śremskiego członkowie Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności "Śrem" odwiedzili wystawę poświęconą Powstańcom Wielkopolskim. Pani kustosz Katarzyna Gwincińska pokazała nam wystawę. Omówiła historię od czasów rozbiorów Polski do czasów II Rzeczypospolitej Polskiej. Zaczęła od układu sił zbrojnych w Europie bez Polski, która była pod rozbiorami.  

  czytaj więcej »

25.01.2019 Walne Zebranie Członków Oddziału

Przed zebraniem odbyło się spotkanie informacyjne na które zaproszeni zostali emerytowani i czynni żołnierze łączności. Informacja o spotkaniu ukazała się w lokalnej prasie, na naszej stronie internetowej i kilku portalach społecznościowych. Przyszło trzech kolegów z czego jeden złożył deklarację wstąpienia do oddziału. Po spotkaniu odbyło się Walne Zebranie Oddziału które otworzył i prowadził prezes Zarządu Oddziału kol. ppłk dypl. Józef Żeleźny. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie.  

  czytaj więcej »

15.01.2019 Posiedzenie Zarządu Oddziału ŚZPŻŁ

Odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Śrem ŚZPŻŁ, na którym omówiono sprawy dotyczące przygotowania Walnego Zebrania Członków Oddziału. Prezes ppłk dypl. Józef Żeleźny przedstawił projekt sprawozdania z działalności Zarządu w 2018 r. oraz propozycję "Planu Zamierzeń na 2019 r.". Po dyskusji i uzupełnieniu projekt sprawozdania oraz propozycja planu zostały przez Zarząd zaakceptowane.  

  czytaj więcej »

10.01.2019 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


 

  czytaj więcej »

2019 rok Jubilaci

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna