| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2018 rok

30.12.2018 Zakończenie obchodów stulecia Powstania Wielkopolskiego w Śremie.

Nasz Śremski Oddział ŚZPŻŁ z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego postanowił dołączyć do pozostawienia po sobie pamiątki naszego Związku w Kapsule Czasu. W tym celu, pod Pomnikiem Dobosza w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich, zrobiliśmy zdjęcie całej grupy. Do opisanego zdjęcia (kto się na nim znajduje) dołączyliśmy też życzenia.  

  czytaj więcej »

27.12.2018 Śremskie obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Pod pomnikiem Dobosza rozpoczęły się oficjalne uroczystości 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Śremie. Tradycyjnie spotkanie w Miejskim Parku im. Powstańców Wielkopolskich przygotowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Oprawę artystyczną zapewniła młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.  

  czytaj więcej »

12.2018 Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.


Życzymy wszystkim Członkom i Sympatykom
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
oraz Waszym Rodzinom i Znajomym,
by te najpiękniejsze w roku Święta upłynęły w ciepłej atmosferze,
by staropolska kolęda połączyła Wasze myśli i serca,
a dni Nowego Roku 2019 napawały optymizmem i osobistą pomyślnością.

Zarząd Oddziału
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności "Śrem"

Prezes Oddziału
ppłk dypl. rez. Józef Żeleźny

15.12.2018 Spotkanie Wigilijne w Kórnickim Stowarzyszeniu.

Zaproszeni goście i członkowie Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31. Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej spotkali się w lokalu LOFT 46 w Kórniku. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się krótkim wystąpieniem prezesa Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. Ryszarda Grześkowiaka, który powitał przybyłych i życzył wszystkim zdrowych, radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.  

  czytaj więcej »

14.12.2018 Zebranie członków oddziału i spotkanie opłatkowe.

Odbyło się Zebranie Członków Oddziału. W zebraniu uczestniczyło 17 z 20 członków oddziału. Zebranie otworzył i prowadził prezes Zarządu Oddziału kol. ppłk dypl. Józef Żeleźny. Powitał wszystkich przybyłych członków Oddziału a w szczególności nowego kol. ppłk dypl. Tomasza Mańkowskiego. Wręczył legitymację członkowską i życzył nowemu kol. owocnej pracy na rzecz Oddziału oraz sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.  

  czytaj więcej »

06.12.2018 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


czytaj więcej »

29.11.2018 Lekcja historii z udziałem Śremskich Łącznościowców.

Grupa członków Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ gościła w Mieszkowie. Jest to duża wieś nad rzeczką Lubieszką położona 7 km od Jarocina. Tutaj urodzili się generałowie: Stanisław Taczak (8 kwietnia 1874 roku) oraz Heliodor Cepa (29 listopada 1895 roku). Stanisław Taczak był pierwszym naczelnym dowódcą powstania wielkopolskiego, walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, brał udział w Bitwie Warszawskiej, w 1939 roku walczył wraz z Armią "Poznań", po wojnie działał w szeregach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.  

  czytaj więcej »

14.11.2018 Posiedzenie Zarządu Oddziału ŚZPŻŁ.

Odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Śrem ŚZPŻŁ. Ustalono plan zebrania członków Oddziału w dniu 14 grudnia 2018 r. Zebranie ma być połączone z przedświątecznym spotkaniem opłatkowym. Postanowiono na spotkanie opłatkowe zaprosić delegację Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej.  

  czytaj więcej »

11.11.2018 Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości.

Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości niczym się nie różniły od dotychczas co roku obchodzonych uroczystości. Jeżeli ktoś spodziewał się hucznych obchodów to pewnie poczuł się rozczarowany. Tradycyjne wydarzenie miało swój początek w kościele garnizonowym. Następnie uczestnicy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Parafialnym. Tam został odczytany apel poległych, a żołnierze 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych oddali salwę honorową.  

  czytaj więcej »

08.11.2018 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


czytaj więcej »

07.11.2018 Jubileusz 90-lecia urodzin płk Ryszarda Wróbla.

W dniu 7 listopada 2018 roku Honorowy Prezes Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Pan płk Ryszard Wróbel ukończył 90 lat swego życia. Z tej okazji koledzy z Zarządu Oddziału odwiedzili dostojnego Jubilata. Prezes Oddziału ppłk dypl. Józef Żeleźny wręczył Jubilatowi kwiaty i w imieniu wszystkich kolegów naszego Oddziału, złożył Mu najserdeczniejsze gratulacje z okazji tak pięknego Jubileuszu.  

  czytaj więcej »

01.11.2018 Nie zapominamy o zmarłych Kolegach.

Tradycyjnym zwyczajem co roku 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Dzień Zaduszny. To czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie naszego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze.  

  czytaj więcej »

20.10.2018 Śrem pamięta te tragiczne wydarzenia.

Tradycyjnie 20 października odbyły się obchody 79. rocznicy Rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, harcerze, wojsko, oraz mieszkańcy gminy Śrem. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta im. M. Zielińskiego.  

  czytaj więcej »

18.10.2018 Spotkanie z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki.

Co roku 18 października przypada Święto Wojsk Łączności i Informatyki. Z tej okazji członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem spotkali się na kręgielni. Życzenia wszystkim, w imieniu swoim i zarządu, złożył prezes oddziału śremskiego - ppłk dypl. rez. Józef Żeleźny.  

  czytaj więcej »

12.10.2018 75 rocznica bitwy pod Lenino.

Pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się spotkanie z okazji 75 rocznicy Bitwy Pod Lenino. Członkowie Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wciąż pamiętają bohaterstwo i poświęcenie w tamtych dniach. W Śremie już od kilku lat zapomniano o tej rocznicy, a przecież odbywają się uroczystości w Stolicy i wielu innych miastach.  

  czytaj więcej »

04.10.2018 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


czytaj więcej »

21-22.09.2018 IX Walny Zjazd Delegatów ŚZPŻŁ w Zegrzu.

Odbył się w Zegrzu IX Walny Zjazd Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Z Oddziału Śrem uczestniczyli następujący delegaci: kol. Franciszek Chiliński, Eugeniusz Kaźmierczak, Andrzej Korneluk. Podstawowym celem Zjazdu było podsumowanie ostatniej trzyletniej kadencji oraz wypracowanie kierunków działań na lata 2018-2021. Wybór nowych Władz Naczelnych Związku na IX kadencję oraz dokonanie niezbędnych zmian w Statucie.  

  czytaj więcej »

21.09.2018 Jubileusz 25-lecia Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności połączone z wręczeniem sztandaru Związkowi. Obchody Jubileuszu zaszczyciło liczne grono zaproszonych gości. Obchody rozpoczęły się przedstawieniem historii Związku, następnie głos zabrali m.in. prezes ZG ŚZPŻŁ gen. bryg. Edmund Smakulski.  

  czytaj więcej »

19.09.2018 Śremscy łącznościowcy na spotkaniu w Dobrzycy.

W gorący dzień grupa członków Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności gościła w Dobrzycy. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń pomiędzy członkami Związku. Dzieliliśmy się doświadczeniami z pracy na rzecz społeczności lokalnych oraz współpracy z lokalnymi samorządami. Wymiana zdań na powyższe tematy pomoże Związkowi w dalszej pracy.  

  czytaj więcej »

17.09.2018 Rajd pamięci poświęcony Maksymilianowi Cygalskiemu.

Tradycyjnie, w rocznicę urodzin Maksymiliana Cygalskiego, powstańca wielkopolskiego i śląskiego, obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939 r., odbyła się uroczystość upamiętniająca osobę tego wielkiego Polaka - Syna Ziemi Śremskiej. Aby pamięć o Maksymilianie Cygalskim nie zaginęła, corocznie w miesiącu wrześniu organizowany jest Rajd Rowerowy Szlakiem im. M. Cygalskiego ze Śremu do Zawór.  

  czytaj więcej »

15.09.2018 Święto Stowarzyszenia 31 kdr OP w Kórniku.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Również uczczono 55 rocznicę powstania 31 Dywizjonu Rakietowego OPK 79 Samodzielnego Poznańskiego Pułku Rakietowego OPK, będącego w osłonie z powietrza aglomeracji poznańskiej.  

  czytaj więcej »

07.09.2018 Z życia Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ w lokalnej prasie.


czytaj więcej »

01.09.2018 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Śremianie jak co roku uczcili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na placu 20 października zebrali się przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także organizacji społecznych, samorządowcy, kombatanci oraz uczniowie szkół. Wszyscy uczcili pamięć poległych w tej najbardziej krwawej wojnie w historii świata składając kwiaty pod pomnikiem rozstrzelanych w 1939 roku mieszkańców Śremu.  

  czytaj więcej »

14.08.2018 Dzień Wojska Polskiego w Śremie.

15 sierpnia to dzień kiedy żołnierze Wojska Polskiego obchodzą swoje święto. Wojskowe święto obchodziły także śremskie bataliony - 6. batalion dowodzenia Sił Powietrznych oraz 6. batalion chemiczny Sił Powietrznych, tyle że dzień wcześniej. Obchody tego ważnego dla żołnierzy święta odbyły się w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.  

  czytaj więcej »

04.07.2018 75 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego.

4 lipca 2018 roku minęło dokładnie 75 lat od tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej generała broni Władysława Sikorskiego – współautora zwycięstwa nad Armią Czerwoną w 1920 r., premiera II RP, w czasie II wojny światowej Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i szefa rządu RP na uchodźstwie. Obchody rocznicowe, zorganizowano z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.  

  czytaj więcej »

19.06.2018 XI Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych.

To już jedenasty raz kiedy w Śremie odbyło się Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie zainaugurował swoją przemową starosta Zenon Jahns, by następnie obecni na sali przedstawiciele rożnych działających lokalnie organizacji obejrzeli specjalnie na ten czas przygotowany film.  

  czytaj więcej »

06.06.2018 Walne Zebranie Członków Oddziału.

Odbyło się Walne Zebranie Oddziału. Zebranie otworzył Prezes Oddziału kol. Ryszard Wróbel. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie. Przedstawił proponowany porządek zebrania który został przyjęty w głosowaniu przez zebranych. Członkowie Oddziału jednomyślnie powierzyli prowadzenie zebrania kol. Józefowi Żeleźnemu.  

  czytaj więcej »

24.05.2018 Konferencja historyczna w Śremie.

Odbyła się konferencja historyczna: „Wczoraj i dziś – w 100 leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 20 lat Kościoła Garnizonowego w Śremie”. Konferencja była kolejnym etapem Jubileuszu Kościoła Garnizonowego w Śremie, ale także uczczeniem 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.  

  czytaj więcej »

22.04.2018 W hołdzie ofiarom Katynia.

Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej która miała miejsce w 1940 roku, zapoczątkowała msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Po mszy poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy udali się pod pomnik ofiar katyńskich w Parku Odlewników w Śremie.  

  czytaj więcej »

20.04.2018 Wspólne sadzenie drzew na Dzień Ziemi.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej po raz kolejny zorganizowało obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczestnicy spotkali się przy Kopcu Reymonta w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej przywitał przybyłych gości. Ostatnio w naszym kraju ubyło bardzo wiele drzew. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś dla naszej planety, sadząc wspólnie drzewa.  

  czytaj więcej »

04.2018 Wesołych Świąt.


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
wszystkim Członkom i Sympatykom
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności
i ich Rodzinom życzymy radosnych,
zdrowych i pełnych wiosennego słońca Świąt.
Aby upłynęły w spokoju, przyniosły wiele rodzinnego ciepła
oraz wzajemnej życzliwości.

Zarząd Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes Oddziału
płk w st. spocz. Ryszard Wróbel

09.03.2018 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Udało nam się zorganizować razem ze Śremskim Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wspólne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkania takie są okazją do integracji maszych wsólnych środowisk. Wielu naszych członków oddziału należy też do koła ZŻWP. Wspólnie zaprosiliśmy wdowy po naszych kolegach.  

  czytaj więcej »

06.02.2018 Spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich.

Odbyło się spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich. Po raz kolejny organizuje je Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wraz z organizacjami kombatanckimi i Zespołem Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie.  

  czytaj więcej »

04.01.2018 Zebranie członków Oddziału.

Odbyło się Zebranie Członków Oddziału w lokalu "Jedynka" przy ul. Kochanowskiego 2 w Śremie. Głównym tematem było sprawozdanie Zarządu z działalności w 2017 r. Zebranie otworzył Prezes Oddziału kol. Ryszard Wróbel. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych na zebranie.  

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna