| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2017 rok

27.12.2017 Śremskie obchody 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskieg.

Obchodziliśmy 99. rocznicę wybuch Powstania Wielkopolskiego. Obchody rozpoczęły się w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Dobosza poprzedził krótki występ literacki oraz wspomnienie losów śremskiego powstańca Tomasza Szuberta.  

  czytaj więcej »

12.2017 Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
czyli prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, pachnących choinką,
jaśniejących pierwszą gwiazdką - która może da nam nadieję,
a także Świąt wypełnionych radością - niosących spokój,
odpoczynek i zapomnienie od teraźniejszości,
a w nadchodzącym Nowym Roku 2018
przede wszystkim zdrowia, spełnienia wszekich marzeń,
pełnego optymizmu i szczęścia
życzy w imieniu

Zarządu Oddziału Śrem
Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

Prezes Oddziału
Ryszard Wróbel

11.11.2017 Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Powiatowe obchody święta rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Św. Jana z Dukli, którą poprowadził ks. major Grzegorz Bechta. Po mszy uczestnicy udali się na Cmentarz Staromiejski.  

  czytaj więcej »

21.09.2017 Jubileusz 130-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.

Odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 130-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem przy popiersiu ks. P. Wawrzyniaka - zasłużonej postaci dla miasta. Po złożeniu kwiatów goście udali się do kościoła farnego na mszę świętą odprawioną przez ks. dziekana Mariana Bruckiego.  

  czytaj więcej »

16.09.2017 Święto Kórnickiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową na ul. Staszica w Kórniku. Z naszego oddziału zostali zaproszeni Prezes płk w st sp. Ryszard WRÓBEL i mjr w st sp. Franciszek CHILIŃSKI.  

  czytaj więcej »

14.08.2017 Święto Wojska Polskiego w Śremie.

W parku im. Powstańców Wielkopolskich pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy śremskiego garnizonu z okazji Święta Wojska Polskiego. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dowódca 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych ppłk Zbigniew Roszak.  

  czytaj więcej »

06.06.2017 X Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych.

W sali koncertowej Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Śremie odbyło się X Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych. Uczestnikami forum były stowarzyszenia z terenu powiatu śremskiego, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym naszego powiatu i zgłosiły swoją chęć uczestnictwa.  

  czytaj więcej »

08.05.2017 Narodowy Dzień Zwycięstwa w Śremie.

8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa - święto państwowe ustanowione w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W tym roku władze samorządowe zapomniały o uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej.  

  czytaj więcej »

27.04.2017 VIII Konferencja Łączności w Sieradzu i posiedzenie Zarządu Głównego ŚZPŻŁ.

W Sieradzkim Centrum Kultury odbyła się VIII konferencja łączności. Jej tematem była "Ewolucja wojskowych systemów teleinformatycznych oraz Lessons Learned w świetle misji pokojowych i stabilizacyjnych". Jednym z jej współorganizatorów był Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności.  

  czytaj więcej »

23.04.2017 Hołd ofiarom Katynia.

Śremianie uczcili ofiary zbrodni katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego skąd poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy przeszli prowadzeni przez orkiestrę dętą oraz kompanię reprezentacyjną śremskiej jednostki pod pomnik ofiar katyńskich.  

  czytaj więcej »

21.04.2017 Spotkanie w parku z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało spotkanie w Parku im. Powstańców Wielkopolskich z okazji Światowego Dnia Ziemi. O godzinie 10 przy Kopcu Reymonta przybyłych gości powitał Jerzy Naskręt, prezes TMZŚ. Następnie uczestnicy spotkania uporządkowali między innymi jedną z parkowych alejek.  

  czytaj więcej »

07.04.2017 Walne zebranie członków Oddziału.

Odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału w lokalu "Jedynka" przy ul. Kochanowskiego 2 w Śremie. Głównym tematem było sprawozdanie Zarządu z działalności w 2016 r. Z powodu choroby Prezesa kol. Ryszarda Wróbla zebranie otworzył i prowadził wiceprezes kol. Andrzej Korneluk.  

  czytaj więcej »

10.03.2017 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet nasz Oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wraz ze śremskim kołem ZŻWP zorganizował uroczyste wspólne spotkanie. Spotkania z okazji Dnia Kobiet odbywają się u nas już od wielu lat, można powiedzieć, że jest to już nasza tradycja.  

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna