| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

WYDARZENIA 2015 rok

11.11.2015 Obchody Święta Niepodległości w Śremie.

Obchody Święta Niepodległości były organizowane przez Starostę Śremskiego Pana Zenona Jahnsa. Z tej okazji, władze samorządowe oraz przedstawiciele licznych organizacji, instytucjji i szkół przybyły na Cmentarz Parafialnypod pod pomnik poświęcony Powstańcom Wielkopolskim.  

  czytaj więcej »

21.10.2015 Walne zebranie członków Oddziału.

Odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału w lokalu "Jedynka" przy ul. Kochanowskiego 2 w Śremie. W zebraniu uczestniczyło 12 z 17 członków oddziału oraz Leszek Bednarczyk, który wyraził chęć wstąpienia do naszej organizacji.  

  czytaj więcej »

20.10.2015 76. rocznica rozstrzelania śremian.

W Śremie odbyły się uroczystości 76. rocznicy rozstrzelania mieszkańców Ziemi Śremskiej. Po mszy w kościele farnym, w blasku pochodni, poczty sztandarowe i delegacje przeszły na Plac 20 Października. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem Mazurka Dąbrowskiego oraz podniesieniem na maszt flagi państwowej.  

  czytaj więcej »

19.10.2015 VIII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych.

Odbyło się VIII Powiatowe Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych pt. "Na sportowo i zdrowo z powiatem śremskim". Organizatorem tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Śremie oraz Zespół Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie.  

  czytaj więcej »

16.10.2015 Spotkania z okazji Dnia Łącznościowca.

Odbyło się wspólne wraz ze śremskim kołem ZŻWP uroczyste spotkanie z okazji Dnia Łącznościowca. Spotkaniu w restauracji "Balbinka" towarzyszyła bardzo rodzinna atmosfera. Była również okazja do przyjacielskich rozmów i wspomnień. Humory wszystkim dopisywały.  

  czytaj więcej »

25.09.2015 VIII Walny Zjazd Delegatów ŚZPŻŁ w Zegrzu.

W dniach 25-26 września 2015 r. odbył się w Zegrzu VIII Walny Zjazd Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w którym z Oddziału Śrem uczestniczyli następujący delegaci: kol. Franciszek Chiliński, Eugeniusz Kaźmierczak, Andrzej Korneluk. W zjeździe uczestniczył też prezes oddziału kol. Ryszard Wróbel.  

  czytaj więcej »

17.09.2015 Rajdem uczcili pamięć im. M. Cygalskiego.

Tradycyjnie, w rocznicę urodzin Maksymiliana Cygalskiego, powstańca wielkopolskiego i śląskiego, obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939 r., odbyła się w Zaworach uroczystość upamiętniająca osobę tego wielkiego Polaka - Syna Ziemi Śremskiej.  

  czytaj więcej »

12.09.2015 10-lecie Kórnickiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Kórniku obchodziło Jubileusz swojego 10-lecia. Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową na ul. Staszica w Kórniku.  

  czytaj więcej »

14.08.2015 Święto Wojska Polskiego w Śremie.

Przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy śremskiego garnizonu z okazji Święta Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. miejscy włodarze, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, związków i stowarzyszeń, weterani, kombatanci i emeryci wojskowi oraz młodzież szkolna i mieszkańcy Śremu.  

  czytaj więcej »

21.05.2015 Piknik nad rzeką Wartą.

Pięciu kolegów z naszego oddziału uczestniczyło w spotkaniu o charakterze relaksowym z okazji święta ZŻWP. Miejscem spotkania była Marina śremskich wodniaków, do której prowadzi przepiękna promenada nad brzegiem rzeki Warty.  

  czytaj więcej »

16.05.2015 Odsłonięcie pomnika Żołnierzom 2 Armii WP w Poznaniu.

Na Poznańskiej Cytadeli odbyła się doniosła uroczystość związana z odsłonięciem pomnika ¨Żołnierzom 2 Armii WP¨. To wyjątkowe wydarzenie, któremu towarzyszyła pełna asysta wojskowa, stało się zwieńczeniem trwającego przeszło 6 lat okresu prac przygotowawczych.  

  czytaj więcej »

08.05.2015 Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie zebrała się społeczność śremska, aby uczcić obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. Głównym organizatorem obchodów było Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.  

  czytaj więcej »

29.04.2015 Zebranie członków Oddziału.

Odbyło się Zebranie Członków Oddziału. Głównym tematem było podsumowanie obchodów 20-lecia naszego Oddziału. Zebranie otworzył i prowadził Prezes kol. Ryszard Wróbel. Przewodniczący komitetu organizacyjnego obchodów 20-lecia Oddziału kol. Józef Żeleźny omówił przebieg uroczystości.  

  czytaj więcej »

25.04.2015 20 lat Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ.

Nasz śremski Oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności obchodził uroczyście 20-lecie powstania. Na uroczystość zaproszeni zostali członkowie Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz bratnich oddziałów.  

  czytaj więcej »

22.04.2015 VI Konferencja Łączności i posiedzenie Zarządu Głównego.

W Sieradzu Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności wraz z 15. Sieradzką Brygadą Wsparcia Dowodzenia i kilkoma innymi partnerami już po raz szósty organizuje Konferencję Łączności. Jest ona poświęcona ewolucji wojskowych systemów teleinformatycznych.  

  czytaj więcej »

19.04.2015 75. rocznica Zbrodni Katyńskiej.

W Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa rozpoczęły się coroczne uroczystości poświęcone pamięci Ofiar Katyńskich. Następnie zgromadzeni przemaszerowali z kościoła w towarzystwie kompanii wojska, pocztów sztandarowych i orkiestry dętej do Parku Śremskich Odlewników.  

  czytaj więcej »

13.03.2015 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet nasz Oddział Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wraz ze śremskim kołem ZŻWP zorganizował uroczyste wspólne spotkanie. Gości powitał prezes koła ZŻWP kol. Benedykt Strzelec. Już na wstępie złożył życzenia wszystkim zebranym Paniom. Życzył zdrowia, radości i aby uśmiech gościł na twarzach codziennie.  

  czytaj więcej »

10.03.2015 V Powiatowa Wystawa Kronik w Śremie.

W dniach 10-12 marca 2015 r. w Klubie Relax odbyła się V Powiatowa Wystawa Kronik. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej z Klubem Relax oraz Szkołą Podstawową nr 4 w Śremie. Na wystawie można było zobaczyć 119 kronik od 36 wystawców.  

  czytaj więcej »

21.02.2015 Ostatnie pożegnanie płk Stanisława Markowskiego.

W Legionowie odbyły się uroczystości pogrzebowe płk mgr inż. Stanisława Markowskiego. W wieku 87 lat, odszedł na wieczną wartę jeden z głównych inicjatorów Komitetu Założycielskiego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności a następnie wieloletni prezes Zarządu Głównego ŚZPŻŁ i w ostatnim okresie Honorowy Prezes Związku.  

  czytaj więcej »

11.02.2015 Podpisanie porozumienia o współpracy.

Dowódca 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych ppłk Zbigniew Roszak spotkał się z Prezesem Zarządu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności - Oddział Śrem płk w st. sp. Ryszardem Wróblem celem zawarcia porozumienia o współpracy. Podpisanie porozumienia stanowi formalne zawiązanie dotychczasowych kontaktów.  

  czytaj więcej »

06.02.2015 Walne zebranie członków Oddziału.

W lokalu "Jedynka" przy ul. Kochanowskiego 2 w Śremie odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału. Głównym tematem było sprawozdanie Zarządu z działalności w 2014 r. oraz ocena stanu przygotowania do kwietniowych obchodów 20-lecia naszego Oddziału. Zebranie otworzył i prowadził Prezes kol. Ryszard Wróbel.  

  czytaj więcej »

27.01.2015 Styczniowe Spotkanie Pokoleń.

W auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie odbyło się Styczniowe Spotkanie Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie włodarze powiatu i gminy ze starostą Zenonem Jahnsem i wiceburmistrzem Bartoszem Żeleźnym, delegacje kombatantów, członków rodzin powstańców, poczty sztandarowe, delegacje szkół i wielu innych gości.  

  czytaj więcej »

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna