| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Wizyta w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy.

W dniach 10-11 czerwca 2014 r. braliśmy udział w zamierzeniach organizowanych przez Oddział Bydgoszcz. Głównym punktem była wizyta w roli obserwatorów ćwiczenia które odbywało się na terenie JFTC - Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Nasz "Śremski" Oddział reprezentował kol. Ryszard Wróbel i Andrzej Korneluk. W dniu 10 czerwca 2014 r. odbyło się zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci i byłych koszar 12 pułku radioliniowo-kablowego w Świeciu oraz spotkanie z przedstawicielami Rady Miasta. Wieczorem w WDW "Żagiel" w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku.

Następnego dnia wizyta w JFTC gdzie osobiście Dowódca Pan generał brygady Wojciech Grabowski przywitał nas i przedstawił informację dot. ćwiczenia CWIX 2014. Do 19 czerwca specjaliści z 18 krajów przeprowadzą prawie trzy tysiące testów, nim te wejdą do użytku operacyjnego. Sprawdzonych zostanie też 175 systemów i rozwiązań technicznych. Scenariusze ćwiczeń zakładają m.in. atak balistyczny i akcję ratunkową na morzu. Testy będą przeprowadzone jednocześnie w Bydgoszczy i w 21 innych ośrodkach na różnych kontynentach. To największe tego rodzaju ćwiczenia i wymiana doświadczeń odbywające się pomiędzy NATO a państwami partnerskimi.

Odwiedziliśmy również w Bydgoszczy 1 Pomorską Brygadę Logistyczną im. Kazimierza Wielkiego (byłe koszary 4 pułku łączności i 4 Bydgoskiego Pułku Dowodzenia). Na zakończenie naszego pobytu zwiedziliśmy Muzeum Wojsk Lądowych.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna