| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Jubileusz parku miejskiego w Śremie.

21 kwietnia 2023 r. o godz. 11:00 przy Kamieniu 750-lecia lokacji miasta odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Ziemi i 135-lecia Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej Jerzy Naskręt przywitał wszystkich i wygłosił okolicznościowe wystąpienie. Następnie został odsłonięty odnowiony gazon oraz szpaler tui będących tłem dla kamienia 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Grupa zuchów z przedszkola "Słoneczna Gromada" wystąpiła z programem artystycznym. Na zakończenie chętni wzięli udział w premierowym queście - grze terenowej pn. "W Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie". Podczas gry jej uczestnicy w ciekawy sposób dowiedzą się wiele o historii parku, o ważnych osobach i wydarzeniach historycznych związanych z historią miasta i kraju, zobaczą też rzeźby plenerowe, czy interesujące okazy roślin i zwierząt.

Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczył prezes kol. Józef Żeleźny i Andrzej Korneluk.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Korneluk

Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna