| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Święto Wojska Polskiego i Święto Lotnictwa Polskiego.

W dniu 25 sierpnia 2020 roku w Nowym Luboszu odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i Święta Lotnictwa organizowane przez Kościański Oddział Powiatowy Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz Klub Oficerów Rezerwy 69 Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie.

W uroczystościach wzięły udział delegacje między innymi z Piły, Oleśnicy, Poznania, Leszna i Kórnika. Nie zabrakło także delegacji Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w składzie Józef Żeleźny, Jerzy Szemborski i Andrzej Olszewski. Część delegacji przybyła ze swoimi sztandarami których wprowadzenie miało bardzo uroczysty charakter.

Obchody otworzył Wiceprezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. gen. Franciszka Gągora mgr Tadeusz Myler, który powitał licznie zgromadzonych gości. Następnie gospodarze uroczystości uhonorowali pamiątkowymi oznakami i medalami zasłużonych dla Kościańskiego Oddziału Powiatowego ZWiRWP oraz Leszczyńskiego Klubu Oficerów Rezerwy. Wśród wyróżnionych znalazł się także prezes Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ ppłk dypl. w st. sp. Józef Żeleżny, który przekazał wszystkim zebranym życzenia pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń oraz wytrwałości w pracy na rzecz organizacji kombatanckich.

Organizatorzy zaprosili także wszystkich zebranych do zwiedzenia Sali Tradycji Oręża Żołnierza Wojska Polskiego. Uroczystości zakończyło spotkanie towarzyskie podczas którego można się było wymienić doświadczeniami i uwagami w dotychczasowej pracy w swoich organizacjach. Całe spotkanie miało bardzo uroczysty charakter i przebiegło w miłej atmosferze.

Tekst: Józef Żeleźny
Zdjęcia: Jerzy Szemborski

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna