| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Ciekawa wizyta

W dniu 9 czerwca 2020 r. w Nowym Luboszu na zaproszenie pana Tadeusza Mylera, Prezesa Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Oddział w Kościanie gościła jedenastoosobowa delegacja Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Celem wizyty było omówienie planów zacieśnienia współpracy pomiędzy jednym i drugim związkiem. Wyrażono wolę współpracy i podpisania protokołu w tej sprawie w najbliższym możliwym czasie. Gospodarz spotkania, pan Tadeusz Myler przedstawił dorobek związku, którym kieruje jako prezes, po czym kol. Józef Żeleźny, Prezes Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w kilku słowach nakreślił dorobek oddziału.

W drugiej części spotkania zaproszeni goście mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć pokaźne, prywatne zbiory dotyczące polskiego lotnictwa. To mini muzeum powstało w pomieszczeniach dawnego serwisu samochodowego. Prawie wszystkie eksponaty wykonane zostały własnoręcznie przez pana Tadeusza Mylera. Część stanowią eksponaty przekazane przez ludzi lub organizacje. O wszystkich ciekawie opowiadał pan Tadeusz Myler. Robił to z wielką pasją. Nad zwiedzającymi wisiały jakby w locie pięknie odwzorowane ręką gospodarza modele samolotów. Dwie godziny spędzone przy akompaniamencie głosu gospodarza minęło jak z bicza strzelił.

Gospodarz okazał się także miłośnikiem przyrody. Na drzewach jego posesji wisi kilkanaście budek lęgowych dla ptaków, osobiście przez niego wykonanych i zawieszonych przed laty, w których przyszło na świat kilka pokoleń piskląt.

Spotkanie zakończył poczęstunek Gospodarza "Czym chata bogata"

Tekst: Andrzej Łowicki
Fotografie: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna