| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Spotkanie potomków Powstańców Wielkopolskich ze Śremu i okolic.

Spotkanie potomków Powstańców Wielkopolskich ze Śremu i okolic to już śremska tradycja. Spotkanie odbyło się we wtorek 11 lutego w auli Zespołu Szkół Politechnicznych, który nosi imię właśnie Powstańców Wielkopolskich.

W tym roku podczas spotkania potomków Powstańców Wielkopolskich wspominana była osoba Stanisława Posielskiego, który podczas powstania dowodził około 20-osobowym plutonem szturmowym. Losy Stefana Posielskiego przybliżył Sebastian Ignasiak, członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.

Sebastian Ignasiak zaapelował również do zebranych w imieniu Muzeum Śremskiego oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej o przypominanie o akcji oznaczania grobów powstańczych symbolicznymi tabliczkami. Akcja wciąż trwa i wystarczy zgłosić się do muzeum, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Podczas spotkania potomków Powstańców Wielkopolskich nie zabrakło również występów artystycznych. Jako pierwsze pojawiły się przedszkolaki ze Słonecznej Gromady, które dla zebranych w auli szkoły zaśpiewały piosenkę "Czerwone jabłuszko". Na szkolnej scenie zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych.

Nasze Śremski Oddział reprezentowali kol: Prezes Oddziału Józef Żeleźny, Andrzej Olszewski, Leszek Gawałek, Franciszek Chiliński.


01
02
03
04
05
06
07
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna