| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Żołnierze 6. batalionu dowodzenia SP pożegnali swojego dowódcę

W piątek 24 stycznia 2020 roku na terenie śremskiej jednostki wojskowej odbyła się uroczystość przekazania dowództwa w 6. batalionie dowodzenia Sił Powietrznych. Dotychczasowy dowódca odchodzi na emeryturę. Podpułkownik Zbigniew Roszak dowodził 6. Batalionem Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie od 2011 roku. Po ośmiu latach szefowania odchodzi na emeryturę.

Uroczystość przekazania dowództwa odbyła się w piątek 24 stycznia, a rozpoczęła się mszą św. w kościele garnizonowym. W dalszej części uczestnicy uroczystości zebrali się na placu apelowym śremskiej jednostki, gdzie odbyła się oficjalna część piątkowej uroczystości. Przeglądu jednostki podczas uroczystego apelu dokonał pułkownik Piotr Waniek (dowódca 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego RSZ) w towarzystwie żegnający się z mundurem ppłk Zbigniewa Roszaka (dowódca 6. Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych) oraz majora Daniela Dąbka (zastępca dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych). Ten ostatni zastąpi żegnającego się z mundurem dowódcę. Na razie jako "pełniący obowiązki". Podczas apelu na placu apelowym odczytany został również rozkaz dotyczący zmiany dowództwa w śremskim batalionie. Dotychczasowy dowódca oraz jego zastępcą w związku ze zmianami uroczyście złożyli podpisy pod przygotowanymi dokumentami. Po oficjalnych uroczystościach na placu apelowym zebrani przeszli do Sali Tradycji śremskiej jednostki wojskowej gdzie odbyła się nieoficjalna część piątkowych uroczystości. Tam ppłk Zbigniew Roszak wpisał się do księgi pamiątkowej oraz wręczył cenionym współpracownikom symboliczne statuetki pamiątkowe.

Uroczystość przekazania dowództwa była również okazją do nagrodzenia wyróżniających się żołnierzy i pracowników 6. Batalionu Dowidzenia Sił Powietrznych w Śremie. Urlopami oraz pochwałami wyróżniono w sumie ponad 30 osób.

Na tą uroczystość zaproszenie otrzymał Prezes Oddziału Śrem ŚZPŻŁ ppłk dypl. w st. spocz. Józef Żeleźny. Prezes wręczył ppłk Zbigniewowi Roszakowi żołnierskie podziękowanie oraz książkę pt. "Sprzęt łączności wojskowej na przełomie lat" z dedykacją od członków Oddziału.


01
02
03
04
05
06
07
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna