| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Światowy Dzień Ziemi w śremskim parku.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zorganizowało lokalne obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi, to ogólnoświatowa akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Organizatorzy akcji pragną w tym dniu uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak ważne to - by o nią dbać.

Jako, że w tym roku 22 kwietnia przypada w Poniedziałek Wielkanocny, obchody odbyły się wcześniej. Okolicznościowe spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie pod Kopcem Reymonta w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Przybyłych gości powitała wiceprezes TMZŚ Elżbieta Kubera. Prace dla wszystkich przygotowali Marianna Kosmalska i Włodzimierz Szymański - wiceprezes Towarzystwa i przewodniczący Społecznego Komitetu Ochrony Parku. Najpierw, przy Kopcu Reymonta posadzono kolejne 4 cisy, a następnie 20 orzechów włoskich, tworzących alejkę przy Polanie Nochowskiej. W tym czasie młodzież ZST wykonała prace porządkowe przy jednej z alei na terenie parku.

Z naszego Śremskiego Oddziału ŚZPŻŁ udział wzięli: prezes Zarządu Oddziału Kol. Józef Żeleźny, Franciszek Chiliński, Leszek Gawałek, Zygmunt Dżendżera i Andrzej Korneluk. Sprawdziliśmy przy okazji jak rośnie drzewko naszej organizacji posadzone w dniu 22 kwietnia 2016 r.

Tekst i foto: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna