| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o mistrzostwo oddziału.

W dniu 25 stycznia 2019 roku przypadała 24 rocznica powstania Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności "Śrem". W celu podniesienia rangi tej rocznicy, w dniu 18.02.2018 r. na strzelnicy przy Szkole Podstawowej numer 4 w Śremie odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o mistrzostwo oddziału.

Celem zawodów strzeleckich było wyłonienie najlepszego zawodnika, propagowanie bezpiecznego strzelectwa pneumatycznego, integracja środowiska oraz rekreacyjne spędzanie wolnego czasu. Zawody stanowiły dla uczestników fantastyczną okazję do sprawdzenia posiadanych umiejętności strzeleckich. W takich okolicznościach liczą się niewątpliwie koordynacja wzrokowo - ruchowa, siła i synchronizacja ruchów oraz właściwa postawa strzelecka. Wszystko to starali się zaprezentować strzelcy w jak najlepszym wydaniu startujący w konkurencji karabinek pneumatyczny.

Strzelanie odbywało się na małej strzelnicy w pozycji stojącej z karabinka śrutowego (wiatrówka) z odległości 10 metrów do tarczy 14 x 14 cm na 3 stanowiskach strzelniczych. Zawodnicy oddali 3 strzały próbne - zmiana tarczy, oraz 5 strzałów ocenianych. W zawodach uczestniczyło 10 zawodników. Punktualnie o godzinie 17.30 rozpoczęły się zawody strzeleckie. Uczestników powitał Prezes Oddziału - Józef Żeleźny i życzył wszystkim samych "dziesiątek" w tarczy. Nikt z zawodników nie wystrzelał kompletu punktów. Zawody zakończyły się bez dodatkowych dogrywek.

Najlepszym zawodnikiem strzelającym z wynikiem 44 pkt był Franciszek Chiliński. Tuż za nim drugie miejsce po bardzo wyrównanej walce gdzie decydowała ilość dziesiątek, zajął Jerzy Szemborski 43 pkt, natomiast trzecie miejsce należało do Leszka Gawałka 43 pkt. Gratulujemy zwycięzcom za osiągnięte wyniki i zapraszamy wszystkich sympatyków strzelectwa pneumatycznego na następne zawody.

Zawodnicy podeszli do rywalizacji z wielkim zaangażowaniem, wykazali się celnym okiem i opanowaniem, potraktowali potyczki strzeleckie bardzo poważnie reprezentując przy tym wysoki i wyrównany poziom. Najlepsza trójka otrzymała z rąk Prezesa Oddziału dyplomy i pamiątkowe puchary.

Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Śremskiemu za pomoc w uświetnieniu finału rozgrywek. Na zakończenie Prezes podziękował obsłudze strzelnicy i kierownikowi strzelania za miłe przyjęcie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna