| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Zebranie członków oddziału i spotkanie opłatkowe.

W dniu 14 grudnia 2018 roku odbyło się Zebranie Członków Oddziału. W zebraniu uczestniczyło 17 z 20 członków oddziału. Zebranie otworzył i prowadził prezes Zarządu Oddziału kol. ppłk dypl. Józef Żeleźny. Powitał wszystkich przybyłych członków Oddziału a w szczególności nowego kol. ppłk dypl. Tomasza Mańkowskiego. Wręczył legitymację członkowską i życzył nowemu kol. owocnej pracy na rzecz Oddziału oraz sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

W dniu 7 listopada 2018 roku Honorowy Prezes Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności "Śrem" Pan płk Ryszard Wróbel ukończył 90 lat swego życia. Z tej okazji kol. Franciszek Koluch wręczył Jubilatowi kwiaty i w imieniu wszystkich kolegów naszego Oddziału, złożył Mu najserdeczniejsze gratulacje z okazji tak pięknego Jubileuszu. Prezes Zarządu Oddziału kol. Józef Żeleźny wręczył okolicznościowy dyplom z życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności wytrwałości i siły oraz samych przyjemnych i spokojnych dni w otoczeniu pełnym troski i miłości najbliższych.

Na zebranie przybyła zaproszona delegacja Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Prezes Stowarzyszenia ppłk w st. sp. Ryszard Grześkowiak podziękował za zaproszenie. W imieniu Społecznego Komitetu Ochrony Miejsc Pamięci narodowej w Zgorzelcu wręczył pamiątkowy "Krzyż ORŁA 2 Armii Wojska Polskiego". Krzyż otrzymali: Bednarczyk Leszek, Chiliński Franciszek, Dżendżera Zygmunt, Korneluk Andrzej, Olszewski Andrzej, Pezdek Edward, Szemborski Jerzy.

Dalsza część zebrania to przedświąteczne spotkanie opłatkowe które było okazją do złożenia wzajemnych życzeń. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani podarkami, za które darczyńcom serdecznie dziękujemy. Następnie, w przyjaznej atmosferze, zebrani zasiedli do suto zastawionego stołu. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych, takich jak: barszcz czerwony z uszkami, karp, śledzie, pierogi, kapusta z grzybami, kluski z makiem. Kolacja przy tradycyjnych wigilijnych potrawach upłynęła w rodzinnej atmosferze. Była okazją, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym 2019 rokiem.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna