| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości.

Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości niczym się nie różniły od dotychczas co roku obchodzonych uroczystości. Jeżeli ktoś spodziewał się hucznych obchodów to pewnie poczuł się rozczarowany. Tradycyjne wydarzenie miało swój początek w kościele garnizonowym.

Następnie uczestnicy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Parafialnym. Tam został odczytany apel poległych, a żołnierze 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych oddali salwę honorową. Przybyłe delegacje, w hołdzie poległym, złożyły wiązanki kwiatów na ręce pełniących przy pomniku wartę harcerzy. W imieniu naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności kwiaty złożyli prezes Zarządu Oddziału kol. Józef Żeleźny, Franciszek Chiliński i Leszek Bednarczyk.

Kolejnym punktem obchodów było wspólne przejście na śremski rynek. Głos zabrał starosta śremski Zenon Jahns, który w swoim przemówieniu wspomniał o trudnej historii narodu polskiego. Następnie zebrani wysłuchali wiersza "O Polsko!" i wspólnie zaśpiewali cały Hymn Polski. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta im. M. Zielińskiego.

Po uroczystości można było zapoznać się ze sprzętem straży pożarnej i wojska, a także poczęstować się rogalem przygotowanym przez uczniów ZSP w Śremie.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna