| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Święto Stowarzyszenia 31 kdr OP w Kórniku.

15.09.2018r. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Również uczczono 55 rocznicę powstania 31 Dywizjonu Rakietowego OPK 79 Samodzielnego Poznańskiego Pułku Rakietowego OPK, będącego w osłonie z powietrza aglomeracji poznańskiej.

Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową 31 Dywizjonu Rakietowego OP na ul. Staszica 8 w Kórniku. Zarząd Stowarzyszenia postarał się, aby uroczystość miała, jak na dzisiejsze możliwości, godny żołnierzom dywizjonu przebieg i podkreślała jego godną służbę w obronie Wielkopolskiego nieba.

Na uroczystość przybyło wielu gości z byłych formacji wojskowych, kombatantów, Stowarzyszeń i Związków Wojskowych, władze samorządowe Gminy Kórnik, przedstawiciele Rady Miejskiej w Kórniku i Rady Powiatu, młodzież szkół kórnickich, dyrektorzy szkół i przedstawiciele dyrektorów, nauczyciele, harcerze oraz przedstawiciele niektórych instytucji i przedsiębiorstw, Policji i Straży Miejskiej. Honorowym gościem była posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyna Łybacka.

Z naszego Śremskiego Oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w uroczystości uczestniczyli kol. Prezes Oddziału ppłk dypl. rez. Józef Żeleźny, Honorowy Prezes Oddziału płk w st. sp. Ryszard Wróbel.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odegraniem hymnu państwowego. Następnie Prezes ppłk w st. sp. Ryszard Grześkowiak przywitał licznie zaproszonych gości. Odczytano "Apel Zmarłych" żołnierzy dywizjonu i uczczono ich chwilą ciszy. Wystąpili goście, między innymi Prezes naszego Oddziału przekazał wszystkim członkom Stowarzyszenia gratulacje i życzenia. Uroczystość była doskonałą okazją do wyróżnienia licznymi odznaczeniami członków Stowarzyszenia oraz Gości. Prezes Oddziału ppłk dypl. rez. Józef Żeleźny otrzymał " Krzyż ORŁA 2 Armii Wojska Polskiego.

Delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty pod obeliskiem z tablicą Pamiątkową. Po defiladzie Prezes Stowarzyszenia ppłk w st. sp. Ryszard Grześkowiak podziękował obecnym za udział w tej części uroczystości i zaprosił wszystkich uczestników na świąteczny poczęstunek - grochówką wojskową, kawą, herbatą i pieczywem.

Foto: Józef Żeleźny
Tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna