| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Dzień Wojska Polskiego w Śremie.

15 sierpnia to dzień kiedy żołnierze Wojska Polskiego obchodzą swoje święto. Wojskowe święto obchodziły także śremskie bataliony - 6. batalion dowodzenia Sił Powietrznych oraz 6. batalion chemiczny Sił Powietrznych, tyle że dzień wcześniej. Obchody tego ważnego dla żołnierzy święta odbyły się w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

W uroczystości udział wzięli Starosta Śremski Zenon Jahns i Burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Była też delegacja z naszego Śremskiego oddziału Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności w składzie: Kol. Prezes Oddziału Józef Żeleźny, Honorowy Prezes Oddziału Ryszard Wróbel i Franciszek Chiliński.

Po zajęciu miejsc przez pododdziały i kompanię honorową, na miejsce uroczystości przybył Dowódca Garnizonu ppłk Zbigniew Roszak. Dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do apelu. Następnie wciągnięto flagę państwową na maszt i został odegrany hymn państwowy. Wojskowe święto to także okazja do wręczenia żołnierzom medali, nagród oraz awansów. W imieniu władz samorządowych podziękowania za służbę śremskim żołnierzom złożył Starosta Śremski Zenon Jahns. Następnie odczytany został apel pamięci i oddana salwa honorowa. Ostatnim elementem było złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Obchody Dnia Wojska Polskiego w Śremie z roku na rok są coraz skromniejsze. Jeszcze w 2015 r. w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, związków i stowarzyszeń, weterani, kombatanci i emeryci wojskowi oraz młodzież szkolna i nieliczni mieszkańcy Śremu. Całą uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie. Czy tak ma teraz wyglądać współpraca z Jednostkami Wojskowymi w Śremie?

Foto: Magdalena M.
Tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna