| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich.

W dniu 06 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie pokoleń potomków Powstańców Wielkopolskich. Po raz kolejny organizuje je Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej wraz z organizacjami kombatanckimi i Zespołem Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie. W auli Zespołu Szkół Politechnicznych zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, członkowie rodzin powstańców i inni zaproszeni goście. Na spotkanie przybyli m.in. potomkowie majora Stefana Chosłowskiego oraz dr Seweryna Matuszewskiego.

Jak co roku, Henryka Socha, przewodnicząca Klubu Pamięci Powstania Wielkopolskiego, przedstawia podczas Spotkania Pokoleń kolejną postać powstańca wielkopolskiego. Tym razem przybliżyła wszystkim śremianina Tomasza Szuberta, który brał czynny udział w postaniu, a potem, już jako żołnierz, uczestniczył w obronie Lwowa i w wojnie polsko-bolszewickiej.

W części artystycznej najpierw wystąpiła Maria Andrzejczak, której akompaniowała na gitarze Dorota Józefiak z Zespołu Szkół Katolickich w Śremie. Zaśpiewała ona wiązankę pieśni patriotycznych. Potem wystąpiła młodzież z ZSP, która zaprezentowała montaż historyczny „Wspomnienia” w którym wykorzystano relacje świadków wydarzeń z grudnia 1918 roku.

Nasze Śremski Oddział reprezentował Kol. Andrzej Korneluk.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna