| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Jubileusz 130-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.

21.09.2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 130-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem przy popiersiu ks. P. Wawrzyniaka - zasłużonej postaci dla miasta. Po złożeniu kwiatów goście udali się do kościoła farnego na mszę świętą odprawioną przez ks. dziekana Mariana Bruckiego.

Następnie wszyscy przeszli do pobliskiego parku im. Powstańców Wielkopolskich, który założony został w 1888 r. właśnie przez Towarzystwo. Tam, w pobliżu Dobosza - pomnika Powstańców Wielkopolskich, grupa przedszkolaków zaprezentowała krótki program, w którym, w formie tańca, wiersza i piosenki, ukazali swoje miasto.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć krótki film podsumowujący dotychczasową działalność Towarzystwa. Podczas części oficjalnej uroczystości Staroście Śremskiemu nadana została godność Członka Honorowego Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Z naszego oddziału został zaproszony Prezes Pan płk w st. spocz. Ryszard Wróbel.

Tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna