| strona główna | archiwum wydarzeń | | linki | napisz do nas


Menu

Święto Kórnickiego Stowarzyszenia.

16.09.2017r. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31 Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej obchodziło coroczne święto. Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem z tablicą pamiątkową na ul. Staszica w Kórniku. Z naszego oddziału zostali zaproszeni Prezes płk w st sp. Ryszard WRÓBEL i mjr w st sp. Franciszek CHILIŃSKI.

Prezes Stowarzyszenia ppłk w st sp. Ryszard Grzeskowiak powitał przybyłych gości oraz członków Stowarzyszenia. Gościem honorowym była Pani dr Krystyna Łybacka posłanka do Parlamentu Europejskiego. Władzę samorządową reprezentował Pan Jerzy Lechnerowski Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik oraz Przewodniczący Rady MiG Pan Adam Lewandowski i radni. Następnie mjr inż. Wiesłąw Cieślak odczytał „Apel zmarłych żołnierzy i pracowników cywilnych 31 Dywizjonu”. Ks. płk Mariusz Stolarczyk odmówił modlitwę za zmarłych.

Delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty pod obeliskiem z tablicą Pamiątkową. Prezes Stowarzyszenia podziękował obecnym za udział w tej części uroczystości i zaprosił na część główną poświęconą X rocznicy wręczenia Sztandaru Stowarzyszeniu. Uroczystości odbyła się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Antoniego Wróblewskiego.

Foto i tekst: Andrzej Korneluk

01
02
03
04
05
06
07
Nasz związek
Ogłoszenia
Władze oddziału
Plan zamierzeń oddziału
Powstanie oddziału
Statut ŚZPŻŁ
Ich już z nami nie ma
Kontakt
Współpraca
Wstąp do nas
Deklaracja wstąpienia
Patronacka JW
ZŻWP koło w Śremie
TMZŚ
ZKRP i BWP w Śremie
SBŻ oraz 31kdr OP
« Powrót do listy

Do góry

Projekt graficzny i wykonanie: Andrzej Korneluk

Strona Główna